یازده شوالیه M POWER؛ برنامه ب ام و برای تاخت و تاز در بازار با مدل های تقویت شده

مقامات ب ام و این روزها چهار عدد را به عنوان بخشی از استراتژی خود برای آینده نه چندان دور تعیین کرده اند. این اعداد عبارتند از: ۱۱، ۱۵، ۲۰۲۰ و ۱۰۰,۰۰۰.

اگر بطور خلاصه بخواهیم این اعداد را تفسیر کنیم، باید بگوییم که تا سال ۲۰۲۰ باواریایی ها ۱۱ خودرو با نشان M و ۱۵ خودرو با قطعاتی به امانت گرفته شده از بخش M راهی بازار خواهند کرد. آنها همچنین امیدوارند که این مدل ها سالانه ۱۰۰ هزار مشتری بیشتری را به سمت محصولات ب ام و روانه کند.

برنامه جاه طلبانه ب ام و برای تصاحب بازار در چند سال آینده در حالی مطرح می شود که رقیبی مثل آلفارومئو هنوز نتوانسته بیش از دو مدل با پسوند QV که در واقع نقشی همانند نشان M دارد، ارایه کند.

شاید تولید ۱۱ مدل با نشان M در ابتدا کمی غیر واقع بینانه تصور شود، اما وقتی نگاهی به اخبار منتشر شده پیرامون مدل هایی مثل M8 (در دو نسخه)، X3 M، X4 M و نسخه M نسل جدید X5 داشته باشیم و آنها را در کنار مدل های کنونی مثل M4 کوپه و کابریو، M2 ،M5 و اخیرا M3 CS قرار دهیم، خواهیم دید که دستیابی به رقم یاد شده چندان هم سخت و دشوار نیست.

آقای فرانک فن میل (Frank van Meel) مدیر بخش M ب ام و که در مصاحبه با نشریه انگلیسی Autocar به یعضی از جزئیات استراتژی جدید باواریایی ها اشاره کرده، درباره اهمیت M3 و نسل بعدی آن نیز صحبت نموده و گفته:

در کنار M5، مدل M3 نیز نقشی بسیار حیاتی برای ب ام و دارد. اگر چه این خودرو نخستین مدل با نشان M نبود، اما آن نماینده تمام ویژگی ها و خصوصیات برند ما است.

از میان دیگر مدل ها نیز گزینه هایی وجود دارند که می توانند کاندیدای نشان M باشند؛ مدل هایی مثل Z4 و X7 که تا زمان معرفی آنها باید کمی منتظر بمانیم.

درباره مدل های M Performance یا همان نسخه های ارزان تر و مناسب تر برای رانندگی روزمره نیز می دانیم که X1، X2 و سری ۱ با موتور ۲ لیتری ۳۰۰ اسب بخاری جزو اصلی ترین گزینه ها خواهند بود.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟