روزهای سخت آیفون 10؛ پیش بینی عرضه کمتر از انتظار در سه ماهه اول 2018

روزهای سخت آیفون 10؛ پیش بینی عرضه کمتر از انتظار در سه ماهه اول 2018

بر اساس آخرین تحلیل هایی که تعدادی از موسسات سرمایه گذاری منتشر کرده اند، به نظر می رسد آیفون ۱۰ (بررسی دیجیاتو) فروش بسیار سختی را تجربه می کند.

در حدود یک هفته پیش گزارش های متعددی به این مسئله اشاره کرده بودند که اپل قصد دارد پیش بینی میزان عرضه آیفون ۱۰ به بازار برای سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ را از ۵۰ میلیون عدد به ۳۰ میلیون کاهش دهد.

عرضه آیفون ۱۰ در سه ماهه اول ۲۰۱۸ احتمالاً از فروش آن در سه ماهه انتهایی ۲۰۱۷ فراتر نمی رود

به تازگی «نیکلاس بارات» تحلیلگر بانک سرمایه گذاری «CLSA» اعلام کرده که هرگونه پیش بینی میزان فروش بیش از ۳۵ میلیون واحد را بسیار بالا می داند. در این گزارش همچنین اشاره شده که بعید به نظر می رسد عرضه آیفون در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ از میزان فروش آن در سه ماهه انتهایی سال ۲۰۱۷ فراتر رود. طبق بررسی های CLSA اپل در سه ماهه انتهایی سال ۲۰۱۷ موفق به عرضه ۳۰ تا ۳۵ میلیون آیفون ۱۰ به بازار شده است.

هیجان خریداران نسبت به اوایل عرضه آیفون ۱۰ فروکش کرده

از گزارش اخیر و نیز گزارشات هفته قبل، این گونه به نظر می رسد که افرادی که برای خرید آیفون ۱۰ در ابتدای عرضه آن هیجان داشتند، تا کنون این موبایل را خریده اند و احتمالاً  بسیاری از آن گروه کاربرانی که اخیراً به فکر خرید آن افتاده اند، حالا به دلیل قیمت بالای آن دچار تردید شده و به دنبال مدل های ارزان تر آیفون هستند.  بدین ترتیب به نظر می رسد دیگر هیجان اولیه بازار نسبت به پرچمدار جدید اپل از بین رفته است.

در حالی که پیش بینی ۳۰ تا ۳۵ میلیون واحدی دقیق تر از سایر موارد به نظر می رسد، ولی بانک سرمایه گذاری « Loop Capital» پیش بینی خود از تعداد عرضه آیفون ۱۰ در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ را بین ۴۰ تا ۴۵ میلیون واحد اعلام کرده. همچنین بانک سرمایه گذاری «Jefferies»  برای همین دوره زمانی، تعداد عرضه ۴۰ میلیون را تخمین زده است.

موسسه CLSA همچنین پیش بینی کرده در صورتی که اپل به مشکل فروش آیفون ۱۰ بر بخورد، احتمالاً قیمت آن را کاهش خواهد داد.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato