بازگشت کارت سوخت؛ احتمال سهمیه بندی بنزین با نرخ های متفاوت

بازگشت کارت سوخت؛ احتمال سهمیه بندی بنزین با نرخ های متفاوت

کارت سوخت به احتمالات مطرح شده در مورد عرضه بنزین در سال آینده اضافه شده است. پس از گمانه زنی های فراوان در مورد قیمت بنزین در سال 97 حالا به نظر می رسد که احتمال ابقای بنزین 1000 تومانی با سهمیه ای مشخص با استفاده از کارت سوخت و فروش با قیمت 1500 یا حتی 2000 تومان برای مصرف کنندگان پر مصرف وجود دارد.

بر این اساس، زیبا اسماعیلی، سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی از لزوم استفاده از کارت بنزین براساس قانون سخن گفته است.

به گفته او استفاده از کارت سوخت جایگاه داران سوخت تنها در مواقع ضرورت امکان پذیر است و در شرایط دیگر هر خریدار باید از کارت سوخت مخصوص به خود استفاده کند، موضعی که کاملا با گفته های سابق شرکت نفت در سال های اخیر در تضاد بوده است. چرا که در واقع شرکت نفت در تمام سال های اخیر از غیر ضروری بودن استفاده از کارت سوخت سخن رانده است.

کارت سوخت

از این رو به نظر می رسد که صحبت از بازگشت کارت بنزین به معنای بازگشت بنزین دو نرخی به پمپ بنزین ها باشد، به خصوص آنکه براساس برخی براورد ها، حدود 80 درصد خریداران بنزین در ایران، به کمتر از 100 لیتر سوخت در ماه نیاز دارند و افزایش قیمت بنزین برای کلیه مصرف کنندگان با توجه به مصرف بیش از حد 20 درصد جامعه، چندان منطقی به نظر نمی رسد.

با این اوصاف توصیه می شود که باردیگر کارت بنزین خود را در دسترس قرار دهید و اگر به هر دلیلی کارت سوخت خود را گم کرده اید می توانید با مراجعه به پلیس +10 نسبت به صدور مجدد کارت سوخت اقدام نمایید.

نظرات ۲۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.