آلپینا B5 Bi-Turbo Touring؛ با سریع ترین استیشن جهان آشنا شوید

آلپینا یکی از خودروسازان آلمانی است که به محصولاتی را بر پایه مدل های مختلف ب ام و تولید می کند. این شرکت ارتباطات نزدیکی با باواریایی ها داشته و محصولات آن در کارخانه های ب ام و مونتاژ می شوند.

در یکی از جدیدترین پروژه ها، آلپینا به سراغ نسخه استیشن سری ۵ رفته و آن را در کلاس خود به سریع ترین خودروی جهان تبدیل کرده است. همانند نسخه سدان، B5 Bi-Turbo Touring یا همان نسخه استیشن از یک موتور ۴.۴ لیتری V8 توئین توربو بهره می برد. این موتور ۶۰۸ اسب بخار قدرت و ۸۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید نموده و به واسطه یک گیربکس ۸ سرعته خودکار می تواند هر چهار چرخ را به حرکت درآورد.

ALPINA B5 Biturbo Touring

آنطور که آلپینا اعلام کرده در مواقع لازم تا ۹۰ درصد از گشتاور به محور عقب ارسال می شود. با چنین مشخصات فنی خیره کننده ای، B5 Bi-Turbo Touring برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت تنها به ۳.۵ ثانیه زمان نیاز داشته و در مسیر مستقیم می تواند به سرعت باورنکردنی ۳۲۳ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند. با این ارقام استیشن جدید آلپینا توانایی به چالش کشیدن مدل های اسپرتی مثل فراری ۴۵۸ ایتالیا را دارد!

ALPINA B5 Biturbo Touring

در مقایسه با نسخه سدان، نسخه استیشن B5 Bi-Turbo کمی کندتر بوده و ۰.۱ ثانیه دیرتر سرعت خود را به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می رساند، همچنین نسخه سدان قادر است عقربه سرعت خود را بر روی سرعت ۳۳۰ کیلومتر در ساعت مماس کند.

ALPINA B5 Biturbo

مهندسین آلپینا به منظور دستیابی به عملکردی مناسب در رانندگی های روزمره، زمان زیادی را صرف بهینه سازی و تنظیم دقیق شاسی کرده اند. به همین جهت استیشن B5 Bi-Turbo در شرایط مختلف عملکردی فوق العاده از خود به نمایش می گذارد.

استیشن سریع آلپینا به محور عقب فرمان پذیر نیز مجهز شده تا هنگام تغییر مسیر لذت و راحتی بیشتری به ارمغان بیاورد. در سرعت های پایین چرخ های عقب تا ۲.۵ درجه مخالف چرخ های جلو زاویه پیدا می کنند تا شعاع گردش کمتر شود. در سرعت های بالا نیز برای پایداری بهتر چرخ های محور عقب با چرخ های محور جلو هم راستا می شوند.

از جمله تجهیزات استاندارد این خودرو می توان به مواردی مثل چرم ناپا، تزئینات انحصاری آلپینا، پوشش سرامیکی برخی کنترل کننده ها و دوربین دید عقب اشاره کرد.

برای خرید نسخه استیشن آلپینا B5 Bi-Turbo در کشوری مثل انگلستان باید ۹۱,۰۰۰ پوند (معادل تقریبا ۱۲۳ هزار دلار) کنار گذاشت؛ نسخه سدان نیز ۸۹,۰۰۰ پوند (معادل تقریبا ۱۲۰ هزار دلار) قیمت گذاری شده است. تحویل این دو خودروی هیجان انگیز از ماه مارس آغاز می شود.

آنطور که شواهد و قرائن نشان می دهند بار دیگر شاهد جنگی تمام عیار بین باواریایی ها و اشتوتگارتی ها خواهیم بود، جنگی که در یک طرف آن آلپینا B5 Bi-Turbo Touring و در طرف دیگر مرسدس AMG E63 واگن ایستاده است.

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟