نسل سوم تکنولوژی شبکه موبایل بالاخره به کرانه‌ باختری رسید

نسل سوم تکنولوژی شبکه موبایل بالاخره به کرانه‌ باختری رسید

دو اپراتور موبایل فلسطینی قصد دارند، نسل سوم تکنولوژی شبکه موبایل را تا اواسط بهمن ماه به کرانه‌ی باختری بیاورند. البته این سرویس قرار نیست در اختیار ساکنین نوار غزه قرار گیرد.

روز دوشنبه «سلیمان الظهیری» معاون وزیر ارتباط تشکیلات خودگردان گفت که اپراتور‌های Wataniya و Jawwal طی توافقاتی با رژیم صهیونیستی اجازه فعالیت در سرزمین های مادری خود را گرفته اند.

دولت خودگردان و رژیم صهیونیستی توافق نامه‌ای در سال ۱۳۹۴ امضا نمودند که بر اساس آن به اپراتورهای موبایلی اجازه داده می‌شد شبکه‌ ۳G را به کرانه باختری برسانند اما به گفته‌ی الظهیری، رژیم صهیونیستی پیاده سازی آن را تا به امروز به تعویق انداخته است و با کارشکنی های گسترده خود از ورود این نسل از شبکه موبایل به مناطق اشغالی خودداری کرده است.

یک نهاد وابسته به وزارت امور نظامی اسرائیل که مسئول هماهنگی فعالیت‌های نظامی در کرانه باختری است با ارسال یک ایمیل به رویترز اعلام نمود که طی یک سال و نیم گذشته در حال تحقیق و فعالیت برای پیاده سازی این سرویس‌ها بوده است و انجام این تحقیقات را علت این مساله عنوان کرد.

بر اساس توافق‌نامه‌ی صلح موقت میان رژیم صهیونیستی و فلسطین، کنترل امواج رادیویی در نوار غزه و کرانه‌ی باختری به عهده‌ی این رژیم خواهد بود.

الظهیری همچنین خاطر نشان نمود که سرویس‌های نسل سوم تکنولوژی شبکه موبایل (۳G) قرار نیست در اختیار ساکنین نوار غزه قرار گیرد. دو اپراتور‌ Wataniya و Jawwal تا به حال توانسته‌اند تنها سرویس‌های ۲G خود را به نوار غزه برسانند.

جالب است بدانید اپراتور فلسطینی Jawwal که در سال ۱۹۹۹ تاسیس شده و ۸۹۰ نیرو دارد تا به حال توانسته به ۲.۵ میلیون مشترک سرویس ارائه کند. این اپراتور ۸۰ درصد از بازار فلسطین را به خود اختصاص داده و ۹۸ درصد نوار غزه و کرانه باختری را پوشش می‌دهد.

اپراتور دوم فلسطین Wataniya نیز در سال ۲۰۰۹ آغاز به کار نموده و توانسته ۶۱۰ هزار کاربر و ۲۰ درصد بازار را تحت پوشش خود درآورد.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato