شکایت کاربران از اپل به بهانه آسیب پذیری های Meltdown و Spectre

کمپانی اپل در روزهای گذشته درگیر شکایت های مختلف به خاطر کاهش سرعت عمدی موبایل هایش بوده و حالا خبر رسیده که دو نفر از کاربران این کمپانی به بهانه اهمال در اطلاع رسانی درمورد حفره های امنیتی Meltdown و Spectre از آنها شکایت کرده اند.

حفره های امنیتی مذکور به مهاجمان امکان می دهند که با سوء استفاده از عملیات پردازش موازی، به حافظه محرمانه پردازنده دست پیدا کرده و هرگونه اطلاعات موجود روی سیستم را به سرقت ببرند.

این دو نفر که «آنتونی بارتلینگ» و «جکلین اولسن» نام دارند شکوائیه خود را در دادگاه منطقه ای «سن خوزه» مطرح کرده اند که در بخشی از آن آمده:

ARM Holdings که معماری ARM را در اختیار تولیدکنندگان دیگر قرار می دهد تاکید کرده که به محض اطلاع از وجود آسیب پذیری ها توسط تیم پروژه صفر گوگل، این مساله را به کمپانی های طرف قرارداد از جمله اپل منتقل کرده است.

شاکیان پرونده مدعی شده اند که این کمپانی باید پیش از این در مورد آسیب پذیری موجود در چیپست های A4 تا A11 و احتمال درز اطلاعات کاربران به آنها هشدار می داد.اپلبا این حال اثبات مقصر بودن اپل چندان کار ساده ای نخواهد چرا که علاوه بر محصولات این کمپانی شرکت های بسیار دیگری از جمله کوالکام و انویدیا نیز تحت تاثیر این مساله قرار گرفته اند.

در چنین مواردی معمولا کمپانی ها تا آماده شدن پچ های اصلاحی از سوی همه شرکت ها در مورد حفره های امنیتی سکوت می کنند چرا که اعلام این مساله از سوی هر یک محصولات دیگری را در معرض نفوذ قرار می دهد.

اگرچه هنوز برای اظهار نظر در مورد نتیجه پرونده زود است اما بارتلینگ و اولسن انتظار دارند که صد نفر دیگر نیز در پیگیری این پرونده به آنها بپیوندند که در این صورت و با فرض محکوم شدن اپل، این کمپانی باید خود را برای پرداخت جریمه حداقل 5 میلیون دلاری به آنها آماده کند.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟