گلکسی نوت 9 از حسگر اثر انگشت زیر صفحه نمایش برخوردار خواهد بود؟

گلکسی نوت 9 از حسگر اثر انگشت زیر صفحه نمایش برخوردار خواهد بود؟

اخیرا شایعات زیادی درباره‌ی به کار رفتن تکنولوژی حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر در تلفن‌های هوشمند مختلف شنیده می‌شود و حالا اطلاعات مربوط به پتنتی بدست آمده که از وجود چنین قابلیتی در گلکسی نوت ۹ خبر می‌دهند.

البته اولین تلفن هوشمندی که همراه با حسگر اثر انگشت در زیر صفحه‌ی نمایش معرفی گردید، اکنون وجود دارد اما متاسفانه یا خوشبختانه، عرضه‌ی ویوو X20 پلاس تنها محدود به بازار چین شده است و هنور خبری از این قابلیت در مشخصات لو رفته‌ی پرچمداران سال ۲۰۱۸ تولید‌کنندگان موبایل‌های هوشمند دیده نشده است.

اگرچه سال گذشته افشاگران ادعا کرده بودند که حسگر اثر انگشت گلکسی اس ۹ سامسونگ قرار است زیر صفحه نمایش آن تعبیه شود اما این شرکت کره‌ای اعلام کرد که نخواهد توانست این تکنولوژی را به موقع در پروسه‌ی تولید پرچمدار بعدی‌اش وارد کند.

با این حال اکنون طرحی از یک پتنت به خصوص به دست آمده که احتمال می‌رود با توجه به مشخصاتش متعلق به کمپانی سامسونگ باشد و نشان می‌دهد که سنسور اثر انگشت گلکسی نوت ۹ زیر نمایشگرش بکار رفته باشد.

در این صورت پرچمدار بعدی این شرکت کره‌ای، اولین تلفن هوشمند سامسونگ خواهد بود که از حسگر اثر انگشت زیر صفحه‌ نمایش برخوردار خواهد بود.

طرح لو رفته از این پتنت نشان می‌دهد که حسگر اثر انگشت در قسمت پایینی صفحه نمایش و درست زیر آن بکار رفته است. جالب است که شکل و شمایل، طراحی و ابعاد موبایل به نمایش گذاشته شده در این پتنت بسیار به محصولات سال‌های اخیر سامسونگ شباهت دارد و به همین خاطر است که این پتنت به شرکت سامسونگ منسوب شده است.

آنچه بسیاری از کاربران را هیجان زده می‌کند، این است که با بکار رفتن چنین تکنولوژی در تولید تلفن‌های هوشمند، شاهد قرار گرفتن اسکنر اثر انگشت در پنل جلویی موبایل‌ها خواهیم بود چرا که به عقیده‌ی بسیاری از کاربران، محل استقرار این سنسور‌ها در بدنه‌ی پشتی تلفن‌های هوشمند قدری غیر استادانه است. کسی چه می داند شاید به لطف این تکنولوژی اپل هم TouchID را به محصولاتش بازگرداند.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato