همکاری اسنپ با پلیس اماکن؛ تغییر در نحوه احراز صلاحیت رانندگان

سامانه اسنپ خبر از همکاری با پلیس نظارت بر امکان عمومی ناجا می‌دهد. در نتیجه این همکاری، استعلام صلاحیت فردی رانندگان ظرف ۴۸ ساعت در سراسر ایران فراهم شده است.

اسنپ عنوان می‌کند اولین سرویس آنلاین حملونقل در ایران است که برای تایید صلاحیت رانندگان خود از تعامل مستقیم با پلیس بهره میبرد. پیش از این، صلاحیت رانندگان اسنپ با ارائه گواهی عدم سوپیشینه کیفری مورد تایید قرار میگرفت اما فرآیند تهیه این گواهی، گاهی تا یک ماه طول می‌کشید و امکان تایید صلاحیت افراد در اسرع وقت وجود نداشت.

در نتیجه همکاری اسنپ با پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا، شماره ملی افراد متقاضی عضویت در ناوگان اسنپ، بلافاصله پس از ثبت نام، جهت تایید صلاحیت در اختیار پلیس قرار میگیرد. پلیس نیز نتیجه استعلام خود را ظرف ۴۸ ساعت به اطلاع اسنپ میرساند. بنابراین، اسنپ از ثبت نام افرادی که شماره ملی آنها مورد تایید پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا قرار نگیرد خودداری خواهد کرد. این در حالی است که خود اسنپ هیچگونه دخالتی در فرآیند تایید یا رد صلاحیتها ندارد و در این مورد تابع نظر پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا است.

گفتگو با نایب رییس هیات مدیره اسنپ را امشب در دیجیاتو بخوانید.

علاقبند هفته گذشته در یک مصاحبه اختصاصی با دیجیاتو که به زودی نسخه کامل آن را خواهید خواند، از فراهم شدن همین امکان خبر داده بود. او در این رابطه به دیجیاتو گفت:

«ماهها دنبال این موضوع بودیم و بالاخره این موضوع در حال نهایی شدن است. با همکاری پلیس امنیت صلاحیت رانندهها را در ۴۸ ساعت تایید میکنیم. این صلاحیت خیلی مفصلتر از سوپیشینه است. سوپیشینه دو مشکل بزرگ دارد که اولی زمان زیاد برای دریافت پاسخ آن است و مشکل دوم مربوط به پاک شدن سوپیشینه افراد پس از یک مدت زمان مشخص است. اما پلیس امنیت دیتابیس کاملتری از سوپیشینههای معمولی در اختیار دارد و صلاحیت رانندههای ما را آنها تایید میکنند. این صلاحیت از ۱۶ جهت بررسی میشود و پس از تایید آنها، ما هم خیالمان راحت است که راننده اسنپ، از سوی پلیس تایید شده است

وی اکنون در بیانیه خبری اسنپ در این رابطه میگوید: «اسنپ امروز به وعده خود در مورد بدل شدن به امنترین سرویس هوشمند حملونقل در ایران عمل کرده و در همکاری با پلیس اماکن استعلامی فراتر از گواهی عدم سوپیشینه کیفری را در دستور کار قرار داده است. به این ترتیب، ضریب امنیت مسافران در سفرهای شهری افزایش پیدا خواهد کرد و در عین حال فرآیند ثبت نام رانندگان نیز در تمامی شهرهای ایران به مراتب آسانتر از قبل انجام خواهد شد. به علاوه اینکه متقاضیان از صرف هزینه و زمان برای دریافت گواهی عدم سوپیشینه معاف میشوند

اسنپ همچنین خبر می‌دهد کلیه افرادی که تا امروز در ناوگان اسنپ به عضویت درآمدهاند مورد پالایش مجدد قرار گرفتهاند و صلاحیت آنها از سوی پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا بازنگری شده است.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟