میزان تولید آیفون 10 در ماه های پیش رو احتمالاً کاهش می یابد

میزان تولید آیفون 10 در ماه های پیش رو احتمالاً کاهش می یابد

«نارسی چانگ» تحلیلگر موسسه JP Morgan اخیراً پیش بینی های خود از میزان تولید آیفون ۱۰ را کاهش داده است.

این تحلیلگر میزان تولید موبایل پرچمدار اپل را در سه ماهه اول سال جاری میلادی ۱۵ میلیون پیش بینی کرده و این در حالی است که پیش از این عدد ۲۰ میلیون واحد برای آن پیش بینی شده بود. همچنین برای سه ماهه دوم سال ۲۰۱۸ پیش از این میزان تولید ۱۸ میلیون واحدی پیش بینی شده بود که این عدد نیز اکنون به ۱۰ میلیون عدد کاهش یافته است.

چانگ برای تمام آیفون هایی که در حال حاضر تولید می شوند، پیش بینی قبلی خود برای سه ماهه اول ۲۰۱۸ را که ۵۵ میلیون واحد بود، به ۵۲ میلیون دستگاه کاهش داده. میزان تولید این آیفون ها در سه ماهه دوم همین سال نیز از ۴۵ میلیون دستگاه قبلی اکنون به ۴۲ میلیون کاهش یافته است.

iPhone X

در نهایت میزان تولید کل آیفون ها در سال ۲۰۱۸، برابر ۲۲۵ میلیون دستگاه پیش بینی شده که به این ترتیب نسبت به سال قبل رشدی ۹ درصدی را نشان می دهد.

یادآوری می کنیم که اپل همزمان با ارائه گزارش سه ماهه مالی ابتدایی سال ۲۰۱۸ خبر از فروش خوب آیفون ۱۰ داده بود. این کمپانی اعلام کرده بود که متوسط قیمت خرده فروشی آیفون ها از ۷۵۵.۷۸ دلار پیش بینی شده به ۷۹۷ دلار افزایش یافته. به نظر می رسد این مسئله به لطف قیمت بالای آیفون ۱۰ برای کمپانی ساکن کوپرتینو محقق شده؛ آیفونی که حداقل قیمت آن برای مدل دارای حافظه داخلی ۶۴ گیگابایت، ۹۹۹ دلار است.

از سوی دیگر دیروز اعلام شده بود که اپراتور اسپرینت در شرایط خاص آیفون ۱۰ را با تخفیفی ۵۰ درصدی به فروش خواهد رساند. این کمپانی اعلام کرده بود که نسخه ۶۴ گیگابایتی این تلفن هوشمند را به ازای پرداخت ۲۰ دلار در ماه به کاربران خود خواهد فروخت. البته بر اساس قرارداد باید کاربران در عرض ۱۸ ماه به حدی از خدمات این کمپای استفاده کنند که هزینه آیفون به کمپانی باز گردد. به این ترتیب شاید این گونه به نظر برسد که اسپرینت تصور می کند آیفون ۱۰ برای برخی از کاربران بیش از حد گران است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato