انتظار عرضه گلکسی نوت 9 با سنسور اثر انگشت در زیر نمایشگر را نکشید

انتظار عرضه گلکسی نوت 9 با سنسور اثر انگشت در زیر نمایشگر را نکشید

با آن که موبایل X20 کمپانی ویوو سرانجام توانست ایده تعبیه سنسور اثر انگشت در زیر نمایشگر را عملی کند، اما به نظر می رسد هنوز مشکلات زیادی در مسیر فراگیر شدن قابلیت مذکور وجود دارد. از جمله تداخل عملکرد آن با محافظ صفحه نمایش.

ظاهراً طراحی به اصطلاح «بی نهایت» نمایشگر کهکشانی های جدید سامسونگ نیز مانعی دیگر در سر راه این شرکت برای تعبیه سنسور اثر انگشت در زیر آنها است.

به عبارت دقیق تر، اگر بخواهیم چنین سنسوری را در زیر نمایشگر نصب کنیم، شفافیت ناکامل پنل های ‌OLED مانع از عملکرد دقیق و قابل اتکای آن خواهد شد. از آن طرف اگر بخواهیم از سنسورهای خازنی مرسوم تر را برای این کار استفاده کنیم مشکل شفافیت حل خواهد شد، اما می بایست آنها را روی صفحه نمایشگر نصب نماییم که در آن صورت آن را بدون محافظ قرار داده و به دوام کلی آن آسیب وارد آورده ایم.

سنسور اثر انگشت زیر نمایشگر گلکسی نوت 9

تحلیلگر مشهور مینگ چی کو معتقد است که همین مشکلات فنی مانع از آن خواهد شد تا در تابستان شاهد عرضه موبایل گلکسی نوت 9 با سنسور اثر انگشت در زیر نمایشگر باشیم. او می گوید که عملکرد حسگر مورد استفاده در موبایل X20 ویوو نیز به همین دلایل بدون اشکال نیست. به عنوان مثال نمی توان هیچ گونه لایه محافظی را روی نمایشگر آن نصب نمود.

همین مشکل باعث شده استحکام و پایداری پنل مذکور در شرایط محیطی و حتی آب و هوایی مختلف با چالش رو به رو می شود. کو در این باره می گوید: «سنسورهای اپتیکال، خازنی یا اولترا سونیک هرکدام برتری ها و ضعف هایی دارند که قابل چشم پوشی نیستند. بنابراین گمان نمی کنم که یکی از آنها به این زودی در بازار گسترش یابند.»

یک منبع در درون کمپانی کره ای مدعی شده که متخصصین این شرکت تا سال آینده می توانند بر این مشکلات فائق بیایند.

نتیجه این که انتظار عرضه گلکسی نوت 9 با سنسور تعبیه شده در زیر نمایشگر را نداشته باشید و به احتمال قریب به یقین شاهد جایگیری آن در محلی مشابه با گلکسی S9 پلاس خواهیم بود.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato