چرا سونی جک ۳.۵ میلی متری صدا را از بدنه اکسپریا XZ2 حذف کرد؟

چند هفته ای از برگزاری کنگره جهانی موبایل بارسلون می گذرد و با وجود آنکه این رویداد تقریبا خالی از شگفتی بود برای نخستین بار در تاریخ فعالیت سونی، این شرکت از طراحی تازه ای برای تلفن های هوشمند تولیدی خود رونمایی کرد.

در موبایل های جدید شرکت ژاپنی سبک طراحی Ambient Flow جایگزین روش قدیمی OmniBalance (در این روش توازن و تقارن در تمامی جوانب محصولات مورد تاکید قرار می گیرد) شده، هرچند که این تغییرات احتمالا برای همه خوشایند نخواهند بود. نخستین مشخصه موبایل های جدید سونی یعنی اکسپریا اکس زد ۲ و نسخه کامپکت آن ضخامت بالای بدنه آنهاست که در دوسال اخیر نمونه شان مشاهده نشده.

یکی دیگر از جنبه هایی که بسیاری از هواداران برند اکسپریا را تا حدودی ناامید کرده حذف جک ۳.۵ میلی متری صداست که در یک سال اخیر از جمله ترندهای صنعت تکنولوژی بوده است. متاسفانه اما توضیحات سونی در رابطه با چرایی حذف این ویژگی از بدنه پرچمداران جدید چندان هم متقاعد کننده نبوده است.

این بخشی از تلاش ما برای گذار به زبان طراحی Ambient Flow است. برای آنکه طرحی زیبا و بدون نقص از موبایلهایمان را ارائه دهیم طراحان ما مجبور شدند که جک صدا را از بدنه این دستگاه ها حذف نمایند. علاوه بر این ما از گرایش قابل توجه بازار به سمت طراحی هدفون های وایرلس کاملا آگاه هستیم.

در هر صورت درک این نکته که چرا سونی جک ۳.۵ میلی متری صدا را از بدنه موبایل هایش حذف کرد و همزمان محصولاتی با ضخامت بیشتر در بدنه ارائه نمود برای خیلی ها دشوار است به ویژه آنکه محصول نهایی آنطور که مهندسان این شرکت می گویند از زیبایی بالایی برخوردار نیست. نکته دیگر که ذکر آن ضروری به نظر می رسد اینکه آداپتور صدای USB Type-C  (دانل Y) که امکان گوش دادن به موسیقی و شارژ موبایل را فراهم می کند مانع از شارژ سریع موبایل می شود و استفاده از شارژرهای پشتیبانی کننده از این ویژگی هم تاثیری در عملکرد آن ندارد.

نظرات ۱۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟