پربازدیدترین پست های تلگرام ایرانیان در سال گذشته چه بود؟

شبکه اجتماعی تلگرام در کشور ما بسیار فراگیر شده و بر اساس آمارهای رسمی نزدیک به 40 میلیون کاربر را از آن خود کرده و حتی گفته شده که نزدیک به 70 درصد از پهنای باند اینترنت کشور در دست این شبکه پیام‌رسان است. برخی از تبدیل تلگرام از یک پیام‌رسان به یک «رسانه» می‌گویند و در بدنه دولت موافقان و مخالفان این شبکه اجتماعی دیده می شود.

در هر حال به علت حجم بالای کاربران این شبکه، بستر تلگرام فضای مناسبی برای تبلیغات دیجیتال شده و قصد داریم در این مطلب ببینیم که بیشترین پست‌هایی که در سال گذشته توسط کاربران بازدید یا همان (View) داشته‌اند چه مطالبی بودند.

نکته جالب اینجاست که بخش اعظم این پست‌ها محتوای ویدویی دارد و نه متن یا عکس که این مطلب نشان از اهمیت محتوای ویدویی در بازار مارکتینگ کشور دارد. دیگر مورد قابل توجه در لیست زیر تبلیغاتی بودن اکثر این پست‌های پربازدید بوده که باز هم مهر تاییدی می‌زند بر اهمیت بیش از حد ابراز و ترفندهای دیجیتال مارکتینگ و کاربرد آن در این شبکه پیام‌رسان.

hamrah-mechanic

پربازدیدترین پست های تلگرام ایرانیان

با توجه به کپشن نوشته شده و محتوای این پست‌ها، اکثر مخاطبانشان را قشر بانوان تشکیل می‌دهند و این مهم نشان می‌دهد موضوع اینکه زنان بیشترین کاربران فضای مجازی در ایران را تشکیل می‌دهند چندان بیراه نیست.

در ادامه نگاهی کوتاه به 9 پست پربازدید میلیونی جامعه ایرانیان در تلگرام خواهیم داشت:

62.6 میلیون بازدید برای رفع سفیدی موی سر

پربازدید ترین پست های تلگرام ایرانیان

کانالی حدودا با 50 هزار عضو که چندین ویدیوی تبلیغاتی ساخته و عموما برای محصولات سلامتی یکی از فروشگاه‌های اینترنتی است. 4 ویدیو از مجموعه پست‌های پربازدید ایرانیان متعلق به محتواهای این مجموعه بوده که هر یک روی نقطه حساسی از دغدغه‌های مسائل زیبایی ظاهری ایرانیان گذاشته است.

همانطور که احتمالا از کپشن این ویدیو متوجه شدید، ویدیوی اول و پربازدیدترین پست تلگرامی با آمار  62.6 میلیون مربوط به رفع سفیدی موی سر است.

 40.3 میلیون بازدید برای لکه‌بر لباس

پربازدید ترین پست های تلگرام ایرانیان

با وجود داشتن تنها 2000 کاربر، ویدیوی تبلیغاتی این لکه‌بر توانسته رتبه دوم را در بین پربازدیدهای تلگرامی به دست آورد و دغدغه مادرانه خانواده‌های ایرانی را مورد هدف قرار داده است.

 36 میلیون بازدید برای مشکل ریزش مو

پربازدید ترین پست های تلگرام ایرانیان

از تبلیغات شبکه‌های آنور آبی هم می‌توان فهمید که مشکل ریزش مو یکی از دغدغه‌های مردم ایران است و همین موضوع دستمایه ساخت ویدویی تبلیغاتی برای محصولی شده که توانسته 36 میلیون بازدید را از آن خود کند.

 33.2 میلیون برای داشتن موهای پرپشت

بازهم کانالی که در زمینه زیبایی و سلامت کار می‌کند و ویدیوهای تبلیغاتی‌اش توانسته با حجم تبلیغات زیاد و پرداختن به موضوعات مهم برای زنان ایرانی، آنها را پربازدید کند.

 30 میلیون بازدید باز هم برای رفع سفیدی مو سر

پربازدید ترین پست های تلگرام ایرانیان

تنها تفاوت این ویدیو با محتوای اول این لیست برمی‌گردد به اینکه تمرکز محتوای دوم بیشتر روی مخاطبان مرد است. به‌نظر می‌رسد نداشتن موی سفید در سر در ایران تبدیل به یک معضل بزرگ شده است!

28.4 میلیون بازدید برای ذکر هر روز صبح

یکی از کانال‌های خبری کشورمان در اقدامی جالب توجه هر روز صبح ذکر آغاز روز را بدون هیچ تغییری در متن و شکل آن منتشر می‌کند که عموما بازدید بالایی دارند، ولی یکی از آنها در روز 28 بهمن ماه امسال، به طرز عجیبی نزدیک به 28.4 میلیون بازدید داشته که علت آن برای خود ما هم نامشخص است.

در هر حال این ذکرها در جامعه ایران اسلامی و مذهبی ما همیشه مورد اقبال افراد قرار گرفته و عموما توسط کاربران دست به دست می‌چرخد و نکته دیگر اینکه این کانال خبری خود به تنهایی بیش از یک میلیون و دویست هزار عضو دارد.

 17 میلیون بازدید برای برنامه نود

پربازدید ترین پست های تلگرام ایرانیان

ایرانیان علاقه شدیدی به ورزش فوتبال دارند و این مساله را در جای جای فضای مجازی و واقعی می‌توان کاملا حس کرد. تعداد روزنامه‌ها و سایت‌های خبری و... ورزشی که جملگی پرفروش و محبوب بوده و اکثرا هم به همین ورزش فوتبال می‌پردازند.

برنامه نود با مجری‌گری عادل فردوسی‌پور جزو محبوب‌ترین برنامه‌های تاریخ صدا و سیمای کشورمان است که در کانال تلگرامی خود هر روز با شروع پخش برنامه در ساعت مشخص خود (دوشنبه‌ها ساعت 22.30) پستی کوتاه را منتشر می‌کند و به طرفداران میلیونی خود می‌گوید که: برنامه نود شروع شد.

همین جمله کوتاه توانسته سیل عظیم طرفداران فوتبال و این برنامه را به همراه داشته باشد و بازدیدی 17 میلیونی برای این نوشته به وجود آورد. خود کانال این برنامه تعداد 912 هزار نفر عضو دارد.

 14 میلیون بازدید برای حمایت از شاغلین تلگرامی

پربازدید ترین پست های تلگرام ایرانیان

بعد از مشکلاتی که به دلیل فیلترینگ دوهفته‌ای تلگرام به وجود آمد، کمپینی در این شبکه پیام‌رسان برقرار شد که با هشتگ حمایت از شاغلین تلگرامی همراه بود. در این کمپین که بسیاری از بازیگران و دولتمردان و دیگر سلبریتی‌ها در آن حضور داشتند، افراد با قرار دادن عکس نوشته‌ای واحد و یکسان از رییس جمهور خواستار رفع فیلترینگ این شبکه پیام‌رسان به منظور ضربه نخوردن به بازار کسب‌وکارهای تلگرامی شدند.

کمپینی که امروزه کانال مربوط به آن اصلا وجود خارجی ندارد اما در نهایت کار خود را تا حدی انجام داد و خوشبختانه شاهد رفع فیلترینگ این شبکه پیام‌رسان علی‌رغم یک سری مخالفت‌ها بودیم.

 13.9 میلیون بازدید برای جوانسازی ظاهری

پربازدید ترین پست های تلگرام ایرانیان

زیبایی و سلامت در این لیست جایگاه ویژه‌ای داشتند و آخرین مورد آنها به این ویدیوی تبلیغاتی برمی‌گردد که درباره جوانسازی ظاهر صورت است. در این محتوای رسانه‌ای از «مریم امیرجلالی» بازیگر کمدی دعوت بعمل آورده شده تا تبلیغ یکی از کرم‌های ضدچروک صورت را اجرا کند.

در آخر به این نکته باید اشاره کرد که خرید بازدید برای پست‌های تلگرامی کار مرسومی به شمار می‌رود و نشدنی نیست ولی در هر صورت حتی اگر تعدادی از این بازدیدها با خرید انجام شده باشد، باید اذعان داشت که پای رقم‌های هنگفتی در میان بوده که بازهم نشان از اهمیت دیجیتال مارکتینگ و هزینه‌ کردن در این موضوع برای صاحبان کسب‌وکار می‌دهد.

مطالب مرتبط

با بهترین ابزارهای رایگان دسکتاپ برای بازاریابی اینستاگرام آشنا شوید

نزدیک به ۸۰۰ اپ موبایل و ابزارهای شخص ثالث برای مدیریت حساب اینستاگرام شما وجود دارد و چندین برنامه و ابزار دسکتاپ نیز برای این شبکه اجتماعی توسعه پیدا کرده‌اند. در این مطلب به معرفی بهترین ابزارهای رایگان برای بازاریابی اینستاگرام می‌پردازیم.در حالی که برنامه‌های زیادی برای بازاریابی اینستاگرام در دنیای موبایل وجود دارند، نمی‌توانید... ادامه مطلب

اختلال در سرویس AMP گوگل و افت ترافیک سایت‌های ایرانی؛ فیلترینگ یا تحریم؟

برخی از سایت‌های خبری فارسی از شب گذشته به مشکلی برخوردند که ناشی از اختلال در سرویس AMP گوگل است؛ سرویسی که برای بارگذاری سریع‌تر سایت‌ها به کار می‌رود و به نظر می‌آید که در ایران فیلتر شده است. هرچند عده‌ای نیز معتقدند که مشکل از تحریم‌های گوگل علیه ایران است. البته از ساعت ۱۸... ادامه مطلب

گوگل از این پس سوابق فعالیت کاربران جدیدش را پاک میکند

گوگل اعلام کرده که در راستای ترویج حفظ حریم خصوصی دیگر سوابق کامل جستجوهای انجام شده توسط کاربران جدید را ذخیره نمی کند.به گفته سوندار پیچای مدیر عامل این شرکت، حالا به صورت خودکار کلیه سوابق ذخیره شده از فعالیت های کاربران جدید در وب و همچنین اپلیکیشن ها ظرف ۱۸ ماه از آغاز فعالیت... ادامه مطلب

به‌روزرسانی الگوریتم گوگل چه تاثیری روی بهینه‌سازی سئو دارد؟

الگوریتم گوگل در سال‌های گذشته بارها تغییر کرده و آنچه قبلا شما را قبلا به رتبه‌های برتر می‌رساند، لزوما فردا جوابگو نخواهد بود. برخلاف آنچه بسیاری می‌پندارند گوگل نشان داده که با بمباران کلمات کلیدی نمی‌توان دیگر به رتبه‌های برتر رسید و برای اینکار باید را‌هکارهایی را دنبال کرد که در این مطلب به آن... ادامه مطلب

گوگل اطلاعات جامعی را درباره تغییر الگوی جستجوی کاربران در دوران کرونا منتشر کرد

گوگل با انتشار گزارشی در مورد الگوهای جدید جستجو پس از بحران ویروس کرونا، توضیحاتی را درباره ۵ تغییر مهم در رفتار کاربران ارائه کرده است. اطلاع از این ترندها در دوران کرونا می‌تواند در رفع نیازهای مشتریان و کاربران نقش موثری ایفا کند.تاثیر کرونا بر دنیا آنقدر گسترده و عمیق است که کمتر سازمانی کسب و... ادامه مطلب

استراتژی درست دیجیتال مارکتینگ برای دوره قرنطینه کرونا

این روزها که ویروس کرونا مردم را مجبور به خانه‌نشینی کرده، کسب و کارهای بسیاری آسیب دیده و یا خواهند دید. در چنین شرایطی برای عبور از روزهای بحران آیا می‌توان با کمترین خسارت از این دوره گذر کرد؟ واقعیت این است که اگر از منظر اصول و قواعد دنیای دیجیتال مارکتینگ به رویارویی با... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۲۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟