تویوتا به عنوان پاک ترین خودروساز اروپا در سال 2017 دست یافت

همچنان که قاره کهن در حال تعریف مجدد و به روزرسانی مفاهیم صنعت خودروسازی است و خودروسازان آن به مقابله با چالش ها و مشکلات مربوط به وسایل نقلیه الکتریکی رفته و از قوانین سخت گیرانه مربوط به خودروهای درون سوز حمایت می کنند، کسب تاییدیه کمپانی های معتبر اروپایی در زمینه آلایندگی پایین و سلامت بالای وسایل نقلیه برای تویوتا به عنوان یک خودروساز آسیایی می تواند یک امتیاز بزرگ تلقی شده و نشان دهنده موفقیت در این زمینه باشد.

هفته گذشته، کمپانی  JATO Dynamics  که در زمینه تحلیل بازار خودروها و وسایل نقلیه فعالیت می کند، گزارش سالانه خود را منتشر کرد. بنابر این گزارش در سال 2017 برای اولین بار طی یک دهه گذشته، میزان انتشار گاز کربن دی اکسید در اروپا 0.3 گرم بر کیلومتر افزایش یافته است.

این موضوع با توجه با گزارش های قبلی نیز قابل پیش بینی بوده و بسیاری از کارشناسان محیط زیست معتقد بودند انتشار این گاز در حدود 2 درصد افزایش پیدا می کند.

این کارشناسان هشدار داده بودند در صورت افزایش گاز کربن دی اکسید توانایی بشر در کنترل روند صعودی گرم شدن زمین به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

علاوه بر این، لیستی از 20 خودروسازی که نقش مثبت تری در انتشار گازهای گلخانه ای داشته و یا به عبارت دیگر پاکیزه ترین خودروسازها از لحاظ انتشار گاز کربن دی اکسید بوده اند نیز منتشر شده است.

در صدر این لیست نه یک خودروساز اروپایی بلکه تویوتا به عنوان یک خودروساز آسیایی قرار دارد. تویوتا در سال 2017 به طور متوسط 101.2 گرم بر کیلومتر گاز کربن دی اکسید منتشر کرده که این مقدار نسبت به کمپانی دوم لیست یعنی پژو 3.3 گرم بر کیلومتر کمتر است.

این موفقیت به وسیله افزایش فروش مدل های هیبریدی نصیب این خودروساز ژاپنی شده چرا که بیش از نیمی از خودروهای پیش فروش یا خریداری شده از تویوتا در سال 2017 برقی بوده یا به نوعی از نیروی برق کمک گرفته است.

انتشار 101.2 گرم بر کیلومتر از گاز کربن دی اکسید به وسیله خودروهای تویوتا به این معنی است که محصولات تولیدی این کمپانی به طور متوسط بهترین وضعیت ممکن برای مصرف سوخت در اروپا را داشته و به کمک سوخت مصرفی خود نسبت به سایر وسایل نقلیه بیشترین مسافت ممکن را طی می کنند. به طور کلی به نظر می رسد که میانگین مصرف سوخت محصولات تویوتا در هر 100 کیلومتر 3.8 لیتر است.

جایگاه دوم با توجه به انتشار 104.5 گرم بر کیلومتر کربن دی اکسید از آن پژو بوده و سیتروئن نیز با 105.5 گرم بر کیلومتر کربن دی اکسید جایگاه سوم را از آن خود کرده است. رنو و سوزوکی با اعداد 106.6 و 114.9 به ترتیب در جایگاه چهارم و پنجم قرار گرفته اند.

روش کمپانی JATO برای محاسبه میزان انتشار گاز کربن دی اکسید به این صورت است که ضریب انتشار گاز هر خودرو را در حجم فروش آن در یک دوره مشخص (سال 2017) ضرب کرده و نتیجه این معادله را با نتیجه معادله سایر خودروهای همان برند جمع نموده و در مجموع تقسیم بر حجم کلی فروش برند مذکور می کند.

به گفته کارشناسان این کمپانی کاهش کیفیت هوای اروپا و بیشتر شدن میزان آلایندگی آن در سال 2017 به علت افزایش فروش خودروهای سواری و بنزینی بوده است. کشورهای آلمان، انگلستان، فرانسه و اسپانیا که این تحقیق در آنجا ثبت شده ببشترین موج افزایش انتشار گاز کربن دی اکسید را نیز تجربه کرده اند.

malltina

مطالب مرتبط

اخبار سهمیه بندی بنزین: چالش‌های طرح جدید مجلس برای سهمیه‌بندی به ازای نفرات خانواده

در بامداد جمعه مورخ 24 آبان ماه سال 98 سرانجام قیمت جدید بنزین به شکل رسمی اعلام شد و قیمت بنزین معمولی از 1000 تومان به 1500 تومان افزایش یافت و سهمیه 60 لیتری ماهانه در اختیار دارندگان کارت سوخت قرار گرفت. قیمت بنزین آزاد پس از اتمام سهمیه، 3000 تومان محاسبه می شود. بنزین... ادامه مطلب

تویوتا سوپرا در تست گوزن؛ عملکردی نه چندان درخشان برای کوپه ژاپنی-آلمانی [تماشا کنید]

نشریه اسپانیایی km77 اخیرا به سراغ نسل جدید تویوتا سوپرا رفته و عملکرد آن را در تست گوزن ارزیابی کرده است. شاید بدانید که تست گوزن حضور ناگهانی عامل مسدودکننده (مثل حیوانات یا هر گونه مانع دیگر) در سطح مسیر را شبیه‌سازی می‌کند. در این تست هر چه خودرویی بتواند با سرعت بیشتر و بدون... ادامه مطلب

اخبار کارت سوخت: صدور کارت سوخت تمام متقاضیان تا چند روز آینده

پس از ماهها کشمکش، سرانجام استفاده از کارت سوخت اجباری و به خودروها سهمیه سوخت ماهیانه داده شد. بنابراین باید از کارت سوخت شخصی در پمپ بنزین ها استفاده شود و با صدور تمام کارت سوخت های ثبت نامی، استفاده از کارت سوخت جایگاه ها نیز ممنوع می شود.نقش اثر گذار و غیرقابل انکار بنزین... ادامه مطلب

بررسی تویوتا کرولا دست دوم؛ مشخصات فنی، آپشن‌ها، قیمت، مزایا و معایب

سال های متمادیست که کرولا ، این سدان کوچک و شناخته شده در سطح جهانی، توسط تویوتا عرضه و تولید می شود. نام کرولا در سال ۱۹۶۶ میلادی معرفی شد و آغازی بود بر موفقیتی بی پایان برای تویوتا چنانکه در سال ۱۹۷۴ کرولا توانست لقب پرفروش ترین خودرو جهان را به خود اختصاص دهد.... ادامه مطلب

تویوتا کرولا کراس معرفی شد؛ پرفروش‌ترین خودروی جهان در حال تبدیل شدن به یک کراس‌اوور

چند سالی است که تب خودروهای کراس‌اوور و شاسی‌بلند شدت گرفته و مشتریان بیش از هر زمان دیگری به سمت چنین مدل‌هایی می‌روند. طبیعی است که در این شرایط، خودروسازان نیز تغییر رویه داده و برای فروش و کسب سود بیشتر، تعداد مدل‌های شاسی‌بلند خود را افزایش دهند.تویوتا یکی از خودروسازانی است که با رصد... ادامه مطلب

تاکسی ها و وانت ها به صورت رایگان دوگانه سوز می‌شوند

گاز طبیعی فشرده یا سی‌ان‌جی Compressed natural gas سوختی است که عمدتاً به عنوان جایگزینی برای بنزین، گازوئیل و گاز مایع به کار می‌رود. سی‌ان‌جی نسبت به هر سه اینها آلودگی کمتری ایجاد می‌کند و در کشورمان با قیمت کمتری عرضه می شود.در ادامه با ما همراه باشید تا نگاهی داشته باشیم بر اخبار پیرامون... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟