اپل هنوز موفق به توسعه فریم ورک یکپارچه iOS و MacOS نشده است

اپل هنوز موفق به توسعه فریم ورک یکپارچه iOS و MacOS نشده است

اپل هنوز موفق به توسعه فریم ورک یکپارچه iOS و MacOS نشده است

در ماه های اخیر خبرهایی مبنی بر وجود پروژه ای محرمانه در اپل به نام Marzipan به گوش می رسید که بدون نیاز به برنامه نویسی مجدد، امکان اجرای اپلیکیشن ها در macOS و iOS را فراهم می کند.

حتی Mark Gurman، روزنامه نگار شناخته شده بلومبرگ، مدعی شد که این قابلیت طی سال جاری در iOS 12 و macOS 10.14 ارائه خواهد شد، با این حال یکی از تحلیلگران با سابقه اپل به نام John Gruber تاکید کرده که Marzipan در سال جاری ارائه نشده و آنقدرها هم که به نظر می رسد بلندپروازانه نیست.

این تحلیلگر فارغ از نحوه پیاده سازی پروژه Marzipan اطمینان دارد که این قابلیت در WWDC ماه آینده معرفی نخواهد شد و علاوه بر این در مورد ارائه آن تا پایان سال جاری میلادی نیز تردید دارد.Marzipan از دیگر شایعاتی که احتمالا در آینده نزدیک به تحقق نخواهند پیوست می توان به مک بوک ایر جدید اپل اشاره کرد که گفته می شد نسبت به نمونه های فعلی قیمت پایین تری دارد؛ امروز اما شرکت تحقیقات تأمین کنندگان بازار DigiTimes با استناد به منابعی در زنجیره تامین کمپانی کوپرتینویی گزارشی را منتشر کرده که بر اساس آن تولید مک بوک ایر ۲۰۱۸ قرار است تا نیمه دوم سال جاری میلادی به تعویق بیفتد.

تاکنون اطلاعات چندانی در مورد مشخصات لپ تاپ مذکور منتشر نشده با این حال گمانه زنی هایی در مورد احتمال تعبیه نمایشگر رتینا وجود دارد. همچنین انتظار می رود این دستگاه به جدیدترین پردازنده های اینتل مجهز شود.

رویداد توسعه دهندگان اپل موسوم به WWDC چهاردهم خرداد ماه افتتاح می شود، بنابراین تا روشن شدن این مسئله فاصله چندانی نداریم. از موارد دیگری که انتظار می رود در این رویداد شاهد رونمایی از آن باشیم می توان به نسل جدید آیفون SE اشاره کرد.

تماشا کنید: کیفیت بالای تصاویر پرتره‌ دوربین آیفون

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل