نینتندو می‌خواهد به یکی از قطب‌های صنعت بازی‌های موبایل تبدیل شود

نینتندو می‌خواهد به یکی از قطب‌های صنعت بازی‌های موبایل تبدیل شود

نینتندو می‌خواهد به یکی از قطب‌های صنعت بازی‌های موبایل تبدیل شود

به یاد دارید زمانی را که نینتندو صنعت بازی‌های ویدیویی را با دو کنسول Wii و DS تصرف کرده بود و از عدم علاقه‌اش به عناوین موبایل می‌گفت؟ خوب، شرایط تغییر کرده. در سال گذشته ژاپنی‌ها سه تا از معروف‌ترین بازی‌های خود را به تلفن‌های هوشمند آوردند و با توجه به گفته‌های شونتارو فوروکاوا (Shuntaro Furukawa)، مدیر عامل بعدی نینتندو، آن‌ها چشم‌انداز بزرگی برای این کسب و کار دارند.

شایعات نشان می‌دهند که نینتندو به زودی نسخه‌ای از زلدا را برای موبایل عرضه می‌کند

کسب و کار بازی‌های موبایل نینتندو هم اکنون ۳۹.۳ میلیارد ین که معادل ۳۵۸ میلیون دلار آمریکاست، ارزش دارد و این رقم تنها چهار درصد از درآمد کل نینتندو را در بر می‌گیرد. با این حال فوروکاوا امیدوار است تا آن‌ها ارزش این کسب و کار خود را به رقم ۱۰۰ میلیارد ین، ۹۱۰ میلیون دلار، برسانند.

با توجه به گفته فوروکاوا، نینتندو باید به دنبال بازی‌هایی برود که بتوانند موفقیت‌های پوکمون گو را تکرار کنند. به اعتقاد او پوکمون گو عنوانی بود که از لحاظ گیم‌پلی، داستان و تجربه کلی توانست به فرمت اسمارت‌فون‌ها نزدیک باشد و از پتانسیل‌های این پلتفرم استفاده کند.

بازی موبایل نینتندو

اگرچه نینتندو نقش مستقیمی در ساخت پوکمون گو نداشت ولی بازی تاثیر مثبتی روی افزایش فروش کنسول‌های نینتندو گذاشت. به نظر می‌رسد که یکی از برنامه‌های فوروکاوا برای افزایش توجه به عناوین موبایل هم همین باشد: در کنار سودآوری از کسب و کار بازی‌های موبایل، از آن به عنوان محرکی برای عملکرد بهتر کنسول خانگی‌اش استفاده کند.

نینتندو امسال دو بازی موبایل را معرفی کرده است؛ ابتدا ماریو کارت تور که عنوانی ماشین‌سواری بوده و سپس Dragalia Lost که یک اکشن نقش آفرینی به حساب می‌آید و ژاپنی‌ها برنامه دارند تا بازی را تابستان امسال عرضه کنند. بد نیست بدانید پردرآمدترین بازی موبایل سال گذشته نینتندو Fire Emblem Heroes بود که بیش از ۳۰۰ میلیون دلار درآمدزایی کرد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل