ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مرورگر کروم برچسب Secure
تکنولوژی

در نسخه بعدی مرورگر کروم برچسب «Secure» از کنار آدرس ها حذف می شود

طبق اعلام مقامات گوگل، در نسخه بعدی مرورگر کروم برچسب «Secure» از کنار آدرس های به نمایش درآمده در آدرس بار حذف خواهد شد تا تاکیدی باشد بر این که همه سایت ها به صورت پیشفرض ...

محمد مافی‌ها
نوشته شده توسط محمد مافی‌ها | ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۰۸:۳۰

طبق اعلام مقامات گوگل، در نسخه بعدی مرورگر کروم برچسب «Secure» از کنار آدرس های به نمایش درآمده در آدرس بار حذف خواهد شد تا تاکیدی باشد بر این که همه سایت ها به صورت پیشفرض می بایست از اتصال های امن HTTPS بهره مند باشند.

به عبارت دیگر این اقدام به این منظور انجام خواهد شد تا دو برچسب هشدار دهنده دیگر با عنوان «Not Secure» بیش از پیش توجه کاربران را به خود جلب نمایند و از این طریق مدیران سایت ها را بیشتر از قبل به تامین امنیت کاربران خود تشویق نمایند.

مرورگر کروم برچسب Secure

در اوایل سال جاری میلادی بود که گوگل اعلام کرد سایت هایی که از اتصال HTTP برای نمایش صفحات خود استفاده نمایند در مرورگر کروم با برچسب Not Secure (نا امن) مشخص خواهند شد. چند ماه پس از آن و به دنبال آپدیتی جدید آیکون برچسب مذکور در صورت تایپ اطلاعات توسط شما در چنین صفحاتی از خاکستری به قرمز تبدیل می شود.

مرورگر کروم برچسب Secure

گوگل در طی سالیان اخیر تلاش های بسیاری را به کار بسته تا مدیران وبسایت ها را به استفاده از پرتکل امن HTTPS وادار کند. حال قدم اخیر سبب خواهد شد که چنین فرهنگی بیش از گذشته در میان کاربران و مدیران فراگیر شود. به خصوص که بدانیم در حال حاضر تنها نیمی از ارتباطات در فضای مجازی بر پایه اتصالات امن برقرار می شوند

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
  • Nimo
    Nimo | ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷

    خود دیجیاتو رو not secure می‌زنه:|

  • امیرحسین
    امیرحسین | ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷

    ای بابا حیفه برای من حداقل از لحاظ بصری خیلی تاثیر داشت. حسی که نسبت به اون سایت داشتم رو تغییر میداد.

مطالب پیشنهادی