همه چیز درباره آیفون 13
فراخوان کیا برای 500 هزار سراتو، اپتیما و سدونا به خاطر نقص در ایربگ

فراخوان کیا برای 500 هزار سراتو، اپتیما و سدونا به خاطر نقص در ایربگ

کمپانی کره ای کیا که این روزها دوران خوشی را سپری می کند، ظاهرا قرار است درگیر یک فراخوان بزرگ شود. دلیل این امر به وجود نقص در سیستم ایمنی برخی مدل ها بر می گردد؛ این نقص توسط کارشناسان سازمان امنیت ترافیک بزرگراه های آمریکا (NHTSA) تایید شده است.

به گزارش رویترز فراخوان کیا شامل مدل های فورته (سراتو) تولیدی بین ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳، اپتیمای تولیدی بین ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳، اپتیما هیبریدی مدل ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ و همچنین مینی ون سدونای مدل ۲۰۱۱ و ۲۰۱۳ می شود.

kia forte

آنطور که NHTSA اعلام کرده، واحد کنترل کننده ایربگ ممکن است بخاطر اتصال کوتاه دچار اختلال شود. در صورت وقوع این اتفاق، عملگرهای ایربگ های جلو و کمربندها نخواهند توانست وظیفه خود را بدرستی انجام دهند.

نتیجه اینکه در تصادفات احتمالی ایربگ ها به موقع باز نشده و کمربندها نیز قدرت کافی برای حفظ سرنشینان بر روی صندلی را نخواهند داشت.

kia optima 2

تاکنون کیا راهکاری برای رفع این نقص ارایه نکرده، اما به گفته آقای جیمز بل (James Bell) یکی از سخنگویان این خودروساز کره ای، آنها در تلاش هستند تا ۲۷ جولای بتوانند به نتیجه ای در این باره برسند.

آنگونه که آقای بل افزوده چنانچه کیا تا تاریخ مذکور نتواند راهکاری مناسب برای رفع نقص پیدا کند و یا مالک خودرو نسبت به خودروی خود اطمینان نداشته باشد، این شرکت به طور موقت یک اتومبیل کرایه ای در اختیار وی قرار خواهد داد.

kia sedona

این نخستین باری نیست که کره ای ها مجبور به صدور یک فراخوان گسترده در ایالات متحده می شوند. همین فوریه گذشته بود که هیوندای به دلیل نقصی مشابه برای ۱۵۴ هزار دستگاه سوناتا فراخوان صادر کرد.

در ماه آوریل نیز ۴۲۵ هزار مدل مختلف توسط هیوندای برای رفع این ایراد فراخوانده شدند. تاکنون دو نفر در تصادف شاخ به شاخ با سرعت بالا جان خود را داخل محصولی از هیوندای از دست داده اند؛ احتمال می رود نقص در سیستم ایربگ دلیل جان باختن این دو نفر باشد.

شایان ذکر است ماژول کنترل کننده ایربگ محصولات هیوندای-کیا توسط شرکت معروف ZF آلمان تولید می شود و این بار پای کمپانی ژاپنی تاکاتا در میان نیست.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato