همه چیز درباره آیفون ۱۱

در گفتگو با غرضی مطرح شد: دلایل سقوط آمار خطوط ثابت تلفن در کشور چیست؟

آمارهای رسمی ارائه شده از سمت بخش توسعه ارتباطات وزارتخانه نشان می‌دهد که شاخص ضریب نفوذ تلفن ثابت با حرکتی کند، تعداد خطوط دایری را به مرز ۳۱ میلیون رسانیده است. این در حالیست که افق سال گذشته این وزارتخانه 40 میلیون خط ثابت بود و آمار فعلی نشان از سقوط استقبال مردم از تلفن ثابت و روی آوردنشان به راه های ارتباطی دیگر می دهد.

مقایسه آمار مربوط به این شاخص با سال‌های پیشین نشان می‌دهد که طی یکی دو سال گذشته با کمترین میزان رشد ضریب تلفن ثابت در کشور مواجه بودیم که این موضوع می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد؛دلایلی که از کارشناسان و مسئولان این حوزه جویای آن شدیم.

آمار خطوط ثابت تلفن

خرید بلیط هواپیما

«سید محمد غرضی» که سابقه 12 ساله‌ ریاست وزارت مخابرات (ارتباطات فعلی) کشور را دارد، در گفتگوی خود با دیجیاتو اعلام می‌کند که هزینه راه اندازی تلفن ثابت به مراتب از خطوط موبایلی گران‌تر شده و بسیاری از مردم به داشتن یک سیم‌کارت بسنده می‌کنند:

«بسیاری از جوانان و زوجین ترجیح می‌دهند هزینه‌های جاری خود را کم کرده و به همان سیم کارت اعتباری داشتن کفایت می‌کنند ضمن اینکه هزینه نگه داری خطوط تلفن ثابت برای دولت هم بیشتر از قبل شده و نسبتا سنگین است. خدماتی که تلفن ‌های موبایل این روزها انجام می‌دهند ده‌ها برابر خدمات تلفن ثابت است و اختلاف قیمت چندانی هم در طرح‌های مکالمه‌ای اپراتورها و خطوط ثابت یافت نمی‌شود که کسی ارجعیت خود را تلفن ثابت انتخاب کند تا موبایل.»

آمار خطوط ثابت تلفن

غرضی تکنولوژی جدید فعلی را دلیل اصلی نزول درخواست تلفن ثابت می‌داند و این مساله را در همه امور و صنایع یک اتفاق بدیهی می‌داند. او اما با اینکه تصور می‌کند این سیر نزول سال به سال بیشتر هم شود ولی راهکارهایی هم را با ما در میان می‌گذارد که شاید بتوانند راه احیایی برای تلفن‌های ثابت باشند:

«تلویزیون‌های کابلی که این روزها صحبتشان زیاد شده شاید بتوانند بار دیگر خطوط ثابت را به جریان بندازند ولی نیازمند به زیرساخت‌ها و تکنولوژی‌هایی هستند که هنوز در کشور پیاده سازی نشده. خطوط اینترنت ثابت هم می‌تواند راه نجات دیگری برای این مساله باشد به خصوص حالا که قیمت‌گذاری‌های جدیدی در آن صورت گرفته ولی به نظر من چیزی فراتر از ADSL باید در کار باشد تا مردم را جذب خود کند.»

آمار خطوط ثابت تلفن

وزیر پست و تلگراف و تلفن سابق کشورمان وضعیت خطوط فیبری در کشور را بسیار بهتر از کشورهای منطقه نظیر ترکیه می‌داند و باور دارد که با توسعه روزافزون این موضوع، می‌توان فکری به حال آینده خطوط ثابت هم داشت.

از آنسو «مجید حقی» کارشناس مخابرات کشورمان باور دارد که مخابرات تعریف درستی از خدمات پس از فروش در سیاست‌های خود ندارد و همین مساله باعث دلزدگی مخاطبین و مشتریان این سازمان شده است. او به دیجیاتو می‌گوید علی رغم واگذاری مخابرات در سال‌های گذشته، کماکان شاهد این رفتارهای غیرحرفه‌ای در سازمان هستیم و ابراز امیدواری می‌کند که مدیریت جدید در سال 97 بتواند این مشکلات را برطرف کند:

«شبكه تلفن ثابت به سه شبكه شهری، بين‌شهری و بين‌الملل تقسيم می‌شود که با اندکی کندوکاو در هر سه حوزه می‌توان پی برد که موبایل‌ها چرا جای تلفن ثابت را گرفتند. در تماس‌های بین‌المللی انبوه اپلیکیشن‌های دارای قابلیت تماس صوتی و تصویری رایگان جایگزین شده‌اند و در بخش شهری و بین شهری نرخ ثابت مکالمات اپراتورها و طرح‌های تشویقی‌شان باعث شده که هزینه آنها برای مردم به نسبت کمتر باشد.»

آمار خطوط ثابت تلفن

او از وجود اشکالات ریز و درشت در سیستم شارژينگ یا همان محاسبه نرخ مكالمه و تعرفه‌بندی گفت و تبديل سوئيچ‌های مخابراتی از حالت آنالوگ به ديجيتال را که چند سال پیش رخ داد در همان زمان کاربردی دانست و اعتقاد دارد که حال باید به سمت مرحله بعدی پیش رفت:

«فعال شدن پروانه‌های تجاری FCP (ارتباطات ثابت) و MVNO (اپراتور مجازی تلفن همراه) می‌تواند از جمله دلایل ضمنی برای چنین افتی باشد و الان مخابرات کشور به یک سیستم هوشمند نیاز دارد تا خود را باز بیافریند.مهمترين مسأله برای رسيدن به شبكه‌های نسل جديد، فراهم آوردن زيرساخت انتقالی یكپارچه و فراتر از صوت است. هنوز با وجود وعده‌های بسیار، تلفن ثابت آنالوگ به شبکه IP وصل نشده و همان سیستم کلاسیک خود را حفظ کرده که در بازار فعلی دیجیتال جواب نمی‌دهد.»

آمار خطوط ثابت تلفن

ضریب نفوذ تلفن ثابت در حد فاصل سالهای 95 - 96 با 0.17 درصد رشد مواجه شده که البته میزان رشد این شاخص در بین سالهای 94 – 95 حدود 0.12 درصد بوده که این آمارها نشانه چندان خوبی برای آینده بازار خط ثابت نیست.

در طول سالیان گذشته و طی سه برنامه توسعه، تحول‌های چشمگیری در حوزه تلفن ثابت در کشور رخ داده که امروزه روندی نزولی به خود گرفته است. بر اساس آمارها، کشور ما در بین کشورهای حوزه خاورمیانه از نظر ضریب نفوذ، دارای جایگاه منحصر به‌فردی است و اگر همگام با تکنولوژی‌های روز شود شاید بتواند این جایگاه را حفظ کند.

مستر بلیط
برچسب ها

مطالب مرتبط

گفتگو با مدیر محصول کافه بازار؛ آیا به اندروید ایرانی نیاز داریم؟

اندروید ایرانی آنطور که وزیر ارتباطات و رییس سازمان فناوری اطلاعات می‌گویند قرار نیست روی موبایل تک تک کاربران ایرانی قرار گیرد. معاون وزیر حتی می‌گوید که قرار نیست کسی مجبور به نصب آن شود. در واقع نظر مدیران وزارت ارتباطات این است که چنین سیستم عاملی توسعه پیدا کرده تا در شرایط بحران احتمالی که... ادامه مطلب

گفتگو با مدیرعامل عکس‌ پرینت: ما خاطره و شادی را به مردم می‌دهیم

قاب عکس بزرگ خاندان معمولا روی طاقچه خانه قرار دارد و با وجود تکنولوژیک شدن هنر عکاسی، کماکان عکس چاپ شده و قابل لمس تصاویر، رنگ بخصوصی از زندگی را در بردارد که تعداد پیکسل‌های یک عکس با کیفیت دیجیتالی ندارند. مجموعه «عکس پرینت» از دل خانه چاپ و طرح سال‌های آن روزها متولد شده... ادامه مطلب

گفتگو با مدیرکل حقوقی سازمان فناوری؛ آیا اپل در برابر ایران ایستاده است؟

بیشتر کسب‌وکارهای ایرانی در روزهای اخیر دسترسی مستقیم خود به کاربران آیفون را از دست داده‌اند و فعلا به راه‌کارهای موقت مانند وب‌اپلیکیشن روی آورده‌اند. علت این مسئله، استفاده استارت‌آپ‌ها و بانک‌های ایرانی از روش دانلود مستقیم اپلیکیشن، در قالب گواهی سازمانی بوده است؛ نوعی از گواهی که اپل در روزهای اخیر رسماً اعلام کرده... ادامه مطلب

گفتگو با سخنگوی طرح رجیستری: دست‌وبال قاچاقچی‌ موبایل را بسته‌ایم

«حمیدرضا دهقانی‌نیا» چهره اول مرتبط با طرح رجیستری در دو سال اخیر بوده است. نمی‌توانید باور کنید که چقدر سریع می‌تواند آمارهایی را به دقیق‌ترین شکل ممکن از بر برایتان بگوید؛ گاهی احساس می‌کنید یک «تله پرامپتر» نامرئی در برابرش وجود دارد که فقط شما هستید که آن را نمی‌بینید. او که سال گذشته به... ادامه مطلب

مصاحبه دیجیاتو با مدیر مارکتینگ HTC در خاورمیانه و آفریقا

روز گذشته HTC طی مراسمی به معرفی و رونمایی برخی از محصولات خود مانند تلفن هوشمند Desire Eye و دوربین Re در تهران پرداخت. در حاشیه ی این مراسم فرصتی دست داد تا گفتگویی داشته باشیم با نیراج ست، مدیر بازاریابی این برند تایوانی در افریقا و خاورمیانه.ست در کارنامه ی خود سمت های مدیریت... ادامه مطلب

گفتگو با مدیرعامل تپسی؛ همه چیز در مورد سرویس سفر اشتراکی «لاین»

سرویس تپسی لاین به تازگی کار خودش را در تهران آغاز کرده است؛ سرویسی که می‌تواند استفاده از پلتفرم‌های هوشمند جابه‌جایی را برای مسافر مقرون به صرفه‌تر کند و به گفته تپسی، هزینه سفر را ۳۰ درصد کاهش دهد، اما هنوز ابهاماتی در نوع کارکرد لاین وجود دارد. «میلاد منشی پور»، مدیرعامل تپسی در گفتگو... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x