۱۰ درصد استفاده بیشتر از رم بهای مقابله مرورگر کروم با اسپکتر

۱۰ درصد استفاده بیشتر از رم بهای مقابله مرورگر کروم با اسپکتر

به تازگی تیم طراح گوگل گروم، نسخه ۶۷‌اُم آپدیت‌های امنیتی این مرورگر برای تمامی پلتفرم‌ها فرستاد و این مسئله موجب شد تغییراتی در پشت پرده‌ی برنامه یاد شده ایجاد گردد. این تغییرات جدید موجب شده که این تغییرات جدید موجب شده کاربران متوجه مصرف رم بیشتر از پیش شوند.

در واقع این مرورگر بعد از نصب به روزرسانی امنیتی جدید، مجبور می شود که از ۱۰ درصد رم بیشتر برای پردازش صفحه‌های مختلف استفاده کند تا بتواند با اسپکتر و ملتدان مقابله کرده و از هک شدن اطلاعات کاربران جلوگیری کند. این مسئله موجب خواهد شد که سرعت بارگذاری صفحات وب بسیار پایین آید.

«چارلی ریس» مهندس نرم افزار گوگل ویژگی جداسازی سایت یا Site Isolation که جدیداً به کروم اضافه شده فرآیند های رندر بیشتری ایجاد می‌کند و این مسئله سرعت عملکرد را به طور کلی پایین می‌آورد. او در این باره می‌گوید:

«حدود ۱۰ تا ۱۳ درصد از حافظه‌ی رم به این ویژگی جدید اختصاص خواهد یافت که می‌تواند به علت حجم و تعداد بالای پردازش‌ها باشد.»

پیش از این گوگل کروم خود رم زیادی مصرف می‌کرد و سریعترین گزینه میان مرورگر‌ها به شمار می‌رفت، حال با به روزرسانی جدید این مقدار بیشتر هم خواهد شد که می‌تواند افرادی که از رم‌های ۴ یا ۸ گیگابایتی بهره می‌برند را دچار مشکل کنند.

ریس همچنین اعلام نمود که او و تیمش به دنبال پیدا کردن راه‌حل‌های مختلف برای پایین آوردن حجم استفاده از رم و بالا بردن سرعت کروم هستند و در آینده‌ای نزدیک موفق خواهند شد مشکل به وجود آمده را حل کنند.

به هر حال با به روزرسانی بعدی کاربران گوگل کروم مجبورند سرعت پایینتری را نسبت به قبل تجربه کنند و این در واقع بهایی است باید برای امنیت داده‌هایشان پرداخت کنند.

 

تماشا کنید: آشنایی با حفره های امنیتی اسپکتر و ملتداون در پردازنده ها

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato