ارزش سهام آلفابت به بالاترین حد در تاریخ این شرکت رسید

ارزش سهام آلفابت به بالاترین حد در تاریخ این شرکت رسید

علی رغم جریمه هنگفت گوگل توسط اتحادیه اروپا، ارزش سهام آلفابت به بالاترین حد در تاریخ این شرکت رسیده است.

آلفابت که کمپانی مادر گوگل محسوب می شود از درآمد ۱۰.۵۸ دلاری برای هر سهم در سه ماهه دوم خبر داده که حتی از پیش بینی ۹.۵۲ دلاری وال استریت نیز بیشتر است. البته این درآمد قبل از جریمه ۵ میلیارد دلاری کمیسیون رقابت اتحادیه اروپا ۱۱.۷۵ دلار به ازای هر سهم بوده است.

مقامات اتحادیه اروپا اعتقاد داشتند که گوگل از اندروید به عنوان وسیله ای برای تحکیم سلطه موتور جستجوگر خود استفاده کرده و بدین طریق شانس ابداع و رقابت را از رقبا گرفته است.ارزش سهام آلفابتگوگل از محل سرمایه گذاری ها نیز درآمدی یک میلیون دلاری داشته که در برآوردهای نهایی محاسبه نشده است. آلفابت در این مدت حاشیه سود عملیاتی ۲۴ درصدی را تجربه کرده که نسبت به سه ماهه قبل ۱.۵ درصد افزایش یافته است.

آلفابت در این سه ماهه ۳۲.۶۶ میلیارد دلار درآمد داشته که از پیش بینی ۳۲.۱۷ میلیارد دلاری تحلیلگران پیشی گرفته است. ۲۸.۱ میلیارد دلار از این درآمد که معادل ۸۸ درصد است مدیون تبلیغات آنلاین گوگل بوده است. این شرکت نسبت به مدت مشابه سال گذشته هزینه کمتری را صرف جذب ترافیک کرده است.

این موفقیت که گوگل برای نخستین بار شاهد آن بوده، در کاهش هزینه ها وافزایش درآمد نهایی نقشی کلیدی را ایفا کرده است. بخشی از این کاهش هزینه به قرارداد دو ساله گوگل با اپل برمی گردد که این شرکت را به موتور جستجوی پیش فرض آیفون تبدیل کرده. بخش اعظم هزینه این قرارداد سال گذشته توسط گوگل پرداخت شده است.

انتشار این گزارش مالی درخشان با واکنش مثبت بورس همراه بود تا ارزش سهام آلفابت با افزایش ۵۰ میلیارد دلاری به ۸۷۵ میلیارد دلار برسد که بالاترین مبلغ در تاریخ این شرکت است. آلفابت در رقابت تبدیل شدن به نخستین شرکت تریلیون دلاری با آمازون و اپل به ترتیب ۱۹ و ۵۸ میلیارد دلار فاصله دارد.

ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل تاکید کرد که این غول فناوری سرویس گوگل مپ را به عنوان منبع درآمد بعدی خود در نظر گرفته است.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato