مهد کودک سیار رنو برای کودکان زلزله زده کرمانشاه

مهد کودک سیار رنو برای کودکان زلزله زده کرمانشاه

‏‎زلزله ۷.۳ریشتری شامگاه یک‌ شنبه (۲۱ آبان‌ماه جاری) در استان کرمانشاه بیش از  ۴۳۶ کشته و ۹۳۸۸ زخمی به‌ جای گذاشته و سبب تخریب و آسیب‌ دیدن بسیاری از واحدهای مسکونی شهری و روستایی در این استان شده است. این زمین‌ لرزه که مرکز وقوع آن "ازگله" کرمانشاه بود در بسیاری از مناطق غرب ‌کشور و مرکز از جمله تهران، ایلام، همدان، لرستان، آذربایجان‌ شرقی، آذربایجان ‌غربی، مرکزی، زنجان، کردستان، اردبیل و چندین استان و شهر دیگر احساس و حتی سبب آسیب به برخی مناطق غربی شد.رنوشرکت رنو پارس با همکاری انجمن حمایت از حقوق کودکان برای نخستین بار مهد کودکی سیار برای کودکان مناطق محروم و زلزله زده راه اندازی کرده است. این پروژه در راستای فعالیتهای جهانی رنو در زمینه مسئولیت‌های اجتماعی (CSR) است.
پروژه «مهد کودک سیار» از سوم مردادماه ماموریت خود را به صورت رسمی آغاز می کند. هدف اصلی این طرح ارتقا سطح آموزشی و فرهنگی کودکان آسیب دیده در زلزله و یا ساکن در مناطق محروم کشور است که از لحاظ دسترسی به امکانات آموزشی در شرایط سختی به سر میبرند.
‏‎شرکت رنوپارس با همکاری انجمن حمایت از حقوق کودکان یک دستگاه مینی بوس را تغییر کاربری داده و به سیستم های آموزشی مدرن مجهز کرده است. این مهد کودک سیار به صورت روزانه به یکی از روستاهای زلزله زده و یا محروم رفته و به کمک مربیان بومی فعالیتهای آموزشی از قبل طراحی شده را برای کودکان پیش دبستانی و رده های سنی پایین تر  اجرا کند.
‏‎نخستین مقصد "مهد کودک سیار" روستا های زلزله زده اطراف پل ذهاب کرمانشاه است. کودکان و والدین ساکن این مناطق می توانند از تجهیزات و برنامه های آموزشی و فرهنگی این مهد کودک بهره مند شوند. کارگاههای مختلف و متعدد آموزشی و خلاقیتی برای این کودکان در نظر گرفته شده است.
‏‎رنو  از سال ۲۰۰۴ فعالیتهای جهانی خود را در زمینه مسئولیت‌ های اجتماعی آغاز کرده است. این فعالیت ها شامل توسعه پایدار، حفاظت از محیط زیست، تساوی جنسیتی، ارتقا آموزش و فرهنگ است. رنو در اقصی نقاط دنیا با برگزاری کمیپن های متعددی سعی داشته به عنوان یک برند موفق خودروسازی در حوزه های اجتماعی هم تاثیرگذار باشد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato