ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بمباران اتمی هیروشیما
علمی

ظرفی که نشان می دهد دمای هیروشیما پس از بمباران اتمی بالای ۵۰۰ درجه بوده است

ظرف چینی به جای مانده از بمباران اتمی هیروشیما که امروز مصادف با هفتاد و سومین سالگرد آن است، به خوبی حرارت فوق العاده ایجاد شده پس از این بمباران را نشان می دهد. ساعت ...

ظرف چینی به جای مانده از بمباران اتمی هیروشیما که امروز مصادف با هفتاد و سومین سالگرد آن است، به خوبی حرارت فوق العاده ایجاد شده پس از این بمباران را نشان می دهد.

ساعت ۸:۱۵ ششم آگوست ۱۹۴۵ ساکنان اطراف هیروشیما شاهد پدید آمدن خورشید دیگری در آسمان بودند. این خورشید در واقع بمب هسته ای موسوم به «پسر کوچک» بود که برای تخریب هر چه بیشتر در ارتفاع ۵۷۶ متری منفجر شد. در لحظه انفجار دمای مرکز بمب چندین میلیون درجه سانتیگراد بوده و همین مساله باعث شده که حرارت آن ده ها هزار نفر از ساکنان هیروشیما را زنده زنده کباب کند.بمباران اتمی هیروشیمایک حراجی انگلیسی خود را برای فروش مجموعه ای از تصاویر ثبت شده پس از بمباران اتمی و ظرفی چینی آماده می کند که به خوبی حرارت تحمیل شده بر این شهر را به تصویر می کشد.

این مجموعه حیرت آور که توسط سربازان آمریکایی پس از بمباران اتمی هیروشیما از این شهر ثبت شده، نشانگر شهری ویران و خالی از سکنه است که در آن ساختمان های مرتفع با خاک یکسان شده و نواحی اطراف به بیابان تبدیل شده است. بمباران اتمی هیروشیمانکته جالب تر اما ظرف چینی خاصی است که قرار است در این حراجی به فروش برسد.روی این ظرف چینی لایه ای از شیشه قرار داشته که به لطف بمباران اتمی ذوب شده است. با توجه به اینکه دمای ذوب شیشه ۵۳۸ درجه سانتیگراد است به راحتی می توان شدت گرمایی را که پس از انفجار اتمی ایجاد شده حدس زد. از طرف دیگر دمای ذوب ماده اصلی آن حدود ۱۶۴۹ درجه سانتیگراد است و به همین خاطر سالم باقی مانده است.بمباران اتمی هیروشیمایکی از برگزار کنندگان این حراجی درباره اهمیت ظرف چینی می گوید:

وقتی به این فکر می کنید که این شیشه در دمای بالای ۵۰۰ درجه ذوب شده متوجه حرارت شدید ایجاد شده توسط بمب می شوید. عکس ها هم بسیار آخرالزمانی بوده و همه چیز در آنها از بین رفته است.

کاسه مذکور توسط یکی از سربازان متفقین و چند هفته پس از بمباران اتمی به دست آمده اما بعدها به کلکسیون بزرگ «دیوید گینزبارو-رابرت» راه پیدا کرده است. حراجی مذکور شنبه هفته آینده با قیمت پایه ۱۲۰۰ پوند و در «ویلتشر» واقع در جنوب غربی انگلستان برگزار خواهد شد. بمباران اتمی هیروشیما

 

تماشا کنید: نگاهی به قوی ترین بمب های آزمایش شده به دست بشر تا به امروز

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی