مسافت قابل پیمایش جگوار I-Pace در دنیای واقعی تا چه حد به رقم کارخانه نزدیک است؟

مسافت قابل پیمایش جگوار I-Pace در دنیای واقعی تا چه حد به رقم کارخانه نزدیک است؟

خودروهای برقی اگر چه پاک و سبز هستند، اما تقریبا همگی از یک مشکل شایع رنج می برند و آن چیزی نیست جز مسافت قابل پیمایش. این دسته از وسایل نقلیه عمدتا در مقایسه با نمونه های بنزینی و دیزلی دامنه حرکتی محدودتری داشته و با یک بار شارژ مسافت کمتری را می توانند طی کنند.

Jaguar I-Pace Driving range (16)

جگوار I-Pace یکی از جدیدترین خودروهای برقی است که وارد خیابان ها شده؛ آنطور که انگلیسی ها قول داده اند این کراس اوور زیبا عملکردی عالی داشته و بسیاری از نقاط ضعف مدل های برقی در آن دیده نخواهند شد.

Jaguar I-Pace Driving range (4)

بر اساس کاتالوگ و مطابق با استاندارد WLTP جگوار I-Pace قادر است با تکیه بر باتری ۹۰ کیلووات ساعتی ۲۹۸ مایل (معادل ۴۸۰ کیلومتر) مسافت را با یک بار شارژ پشت سر بگذارد. برای ارزیابی صحت این ادعا، مجله تاپ گیر تستی را ترتیب داده و از این کراس اوور برقی برای انجام سفری ۲۹۱ مایلی (۴۶۸ کیلومتری) استفاده کرده است.

Jaguar I-Pace Driving range (12)

پل هورل (Paul Horrell) خبرنگار برجسته تاپ گیر فردی است که پشت این تست قرار دارد. مسیری که آقای هورل در نظر گرفته دارای انواع خیابان های شهری و اتوبان بوده و سعی شده که شرایط تا حد امکان نزدیک به واقعیت باشد.

Jaguar I-Pace Driving range (15)

در این آزمایش جالب، جگوار I-Pace توانسته با مصرف ۹۹ درصد از شارژ باتری ها مسافت ۲۹۱ مایلی را طی کند. این رقم تا حد زیادی نزدیک به رقم اعلامی از سوی سازنده بوده و می توان نتیجه گرفت که جگوار در این باره اغراق نکرده است.

Jaguar I-Pace Driving range (15)

البته یک مساله مهم در این بین وجود دارد. تیم تست در طول سفر از امکاناتی نظیر سیستم تهویه مطبوع، سیستم صوتی، هداپ دیسپلی، چراغ های اصلی، برف پاک کن و برخی از سیستم های ایمنی دیگر استفاده نکرده است. ناگفته پیداست که در صورت بهره گیری از تجهیزات برقی، میزان انرژی ذخیره شده در باتری با شدت بیشتری کاهش یافته و مسافت قابل پیمایش نیز کمتر از این میزان خواهد شد. آقای هورل در این حالت مسافت قابل پیمایش جگوار I-Pace را حدود ۲۰۰ مایل پیش بینی کرده است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato