همه چیز درباره آیفون 13
«همگرا» معرفی شد؛ حمایت از بازی‌سازان با سرمایه گیمرها به نام بنیاد دولتی

«همگرا» معرفی شد؛ حمایت از بازی‌سازان با سرمایه گیمرها به نام بنیاد دولتی

سرانجام ساختار حمایتى «همگرا» با هدف حمایت از بازى‌سازان معرفی شد. بنیاد ملی بازی‌ها همگرا را مجموعه‌ای متمرکز از شاخص‌ها و روش‌هایی توصیف می‌کند که منتج به ارایه حمایت‎های مشخص به تولیدکنندگان بازی‌های ویدیویی می‌شود.

لازم به ذکر است که حمایت‌های همگرا به تیم‌های فعال که حداقل یک عضو دارند و شرکت‌های بازی‌سازی که در چهارسال گذشته حداقل دو بازی نشر کرده‌اند تعلق خواهد گرفت.

این شاخص‌ها در چهار حوزه توانمندی تیم/شرکت (۳۰% کل امتیاز)، کیفیت و اثرگذاری بازی (۴۹% کل امتیاز)، مولفه‌های فرهنگی بازی (۱۰% کل امتیاز) و مولفه‌های تاثیرگذاری شرکت/تیم در صنعت بازی (همکاری با همگرا) (۱۱% کل امتیاز) دسته‌بندی می‌شوند. 

شرکت‌های متقاضی همگرا تا ۱۷ شهریور فرصت دارند تا در پورتال همگرا ثبت‌نام کنند. بعد از پایان ثبت‌نام، شرکت‌های موردنظر با توجه به شاخص‌های مشخصی رتبه‌بندی شده و حمایت دریافت خواهند کرد.

این حمایت‌ها شامل تجهیزات، محل استقرار، جذب تسهیلات مالی، مشاوره تخصصی، تسریع فرایند رشد‌ و موارد دیگر می‌شود. بازی‌سازان برای ثبت‌نام و دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت رسمی همگرا مراجعه کنند.

گرچه بنیاد ملی بازی‌ها گفته که هزینه تعرفه را واردکنندگان بازی‌های خارجی می‌پردازند اما سازندگان بازی Frostpunk و This War of Mine در پاسخ به این پرسش که چه کسی تعرفه را می‌پردازد به دیجیاتو گفتند: «مسلما تو باید این مبلغ را بپردازی. چرا کس دیگری باید چنین مبلغی را بپردازد؟»

با اعمال تعرفه‌ها احتمالا شاهد افزایش قیمت بازی‌ها در فروشگاه‌های بازی نظیر کافه بازار خواهیم بود اما تلاش بنیاد ملی بازی‌ها بر این بوده که این افزایش قیمت صورت نگیرد و بهای تعرفه را سازنده بازی بپردازد، نه مصرف‌کننده؛ ادعایی که کمی از واقعیات به دور به نظر می‌رسد.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato