پورشه 935 معرفی شد؛ اتومبیلی مسابقه ای برای ادای احترام به یک اسطوره [تماشا کنید]

پورشه 935 معرفی شد؛ اتومبیلی مسابقه ای برای ادای احترام به یک اسطوره [تماشا کنید]

کمپانی پورشه به مناسبت هفتاد سالگی خود، از یک محصول جدید با نام ۹۳۵ رونمایی کرد. این خودرو یک کلاسیک مدرن محسوب شده و در واقع ادای احترامی است به مدل معروف و افسانه ای ۹۳۵ موبی دیک (Moby Dick) که در دهه ۷۰ میلادی به موفقیت های زیادی دست یافته بود.

porsche-935 (3)

پورشه ۹۳۵ از لحاظ بدنه بسیار مشابه موبی دیک طراحی شده، با این حال المان های موجود بروزآوری شده و این خودروی مخصوص پیست ظاهر امروزی تری پیدا کرده است.

porsche-935-moby-dick-2
پورشه ۹۳۵ موبی دیک کلاسیک

در نگاه نخست به ظاهر پورشه ۹۳۵ عناصری مثل رنگ آمیزی خاص بدنه، طول زیاد قسمت انتهایی، آینه های برگرفته از ۹۱۱ RSR، اگزوزهای دوقلوی مرکزی، باله بزرگ و قالپاق های قرمز رنگ چرخ ها جلب توجه می کنند.

porsche-935 (1)

چنانچه ورقه های فلزی و فیبر کربنی ۹۳۵ را برداریم با یک دستگاه پورشه ۹۱۱ GT2 RS روبرو خواهیم شد؛ به عبارت بهتر ۹۳۵ بر اساس این خودروی جدید شکل گرفته است. با توجه به استفاده گسترده از مواد سبک، پورشه ۹۳۵ تنها ۱۳۷۹ کیلوگرم وزن دارد.

porsche-935 (4)

نیروی مورد نیاز پورشه ۹۳۵ توسط یک موتور ۳.۸ لیتری شش سیلندر تخت تامین می شود. این موتور توئین توربو که پیش تر در مدل ۹۱۱ GT2 RS به کار گرفته شده، توانایی تولید ۷۰۰ اسب بخار قدرت را دارد.

Porsche-935-2019-1280-09

پوشه وظیفه انتقال قدرت به چرخ ها را بر عهده گیربکس هفت سرعته PDK گذاشته است. این خودرو از امکانات مدرنی مثل کنترل پایداری، سیستم ثبت داده های مربوط به مسابقه و تهویه مطبوع بهره می برد.

porsche-935 (6)

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم، پورشه ۹۳۵ مخصوص پیست ساخته شده و اجازه تردد در خیابان ها و مسیرهای عمومی را ندارد. به همین خاطر در کابین آن فقط یک صندلی نصب شده، اما در صورت سفارش امکان افزودن صندلی دوم به عنوان یک آپشن وجود دارد.

Porsche-935-2019-1280-0b

دکتر فرانک-استفن والیسر (Frank-Steffen Walliser) معاون ارشد بخس موتور اسپرت و مدل های GT پورشه درباره ۹۳۵ گفته:

این خودروی استثنایی هدیه تولدی است از پورشه موتور اسپرت به تمامی علاقه مندان در سرتاسر جهان. از آنجایی که این خودرو برای قوانین خاصی تولید نشده، مهندسین و طراحان مجبور نبودند که از اصول موجود پیروی کنند؛ به همین دلیل آنها در طول مراحل توسعه کامل آزاد بوده اند.

porsche-935 (5)

به گفته پورشه از این کلاسیک مدرن تنها ۷۷ دستگاه تولید خواهد شد. قیمت این خودرو در اروپا از ۷۰۱,۹۴۸ یورو آغاز شده و تحویل آن از ژوئن ۲۰۱۹ به مشتریان آغاز می شود.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato