ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

باز کردن لینک‌ها در یک تب مجزا
نرم افزار و اپلیکیشن

چهار روشی که با آن‌ها می‌شود هر لینکی را در یک تب جدید باز کرد

پا گذاشتن در فضای وب عین این می‌ماند که در یک هزارتو به دنبال راه خروج، گشت و گذار کنید. هزارتویی که در هر گوشه‌اش رمز و راز ناشناخته‌ای وجود دارد که رو به رو ...

نیما فرشین
نوشته شده توسط نیما فرشین | ۷ مهر ۱۳۹۷ | ۲۰:۰۰

پا گذاشتن در فضای وب عین این می‌ماند که در یک هزارتو به دنبال راه خروج، گشت و گذار کنید. هزارتویی که در هر گوشه‌اش رمز و راز ناشناخته‌ای وجود دارد که رو به رو شدن با هر یک از آن‌ها می‌تواند در نوع خود جالب باشد.

یکی از ناشناخته‌ها لینک‌ها هستند. بی‌شک هر کسی نمی‌تواند به راحتی سر از کار لینک‌ها و نحوه باز شدنشان با خبر شود. صفحه مقصد برخی لینک‌ها دقیقا روی همان تبی که شاهدش بودیم بالا می‌آیند و برخی دیگر یک تب دیگر ایجاد می‌کنند و کاربر را از طریق مسیری کاملا مجزا به مقصودش می‌رسانند.

اما می‌شود این رویه را تغییر داد و کاری کرد که با کلیک روی لینک‌ها، صفحه مقصد در یک تب جدید باز شود. برای این کار ۴ روش خیلی ساده وجود دارد که از آن‌ها می‌توان روی گوگل کروم استفاده کرد. با معرفی این ۴ روش همراه ما باشید.

۱) نصب افزونه CLICK TO TAB


باز کردن لینک‌ها در یک تب مجزا

اگر به دنبال راهی هستید که صفحه مقصد تمام لینک‌ها در تبی مجزا نمایش داده شوند، استفاده از افزونه CLICK TO TAB بهترین روشیست که می‌توانم به شما پیشنهاد کنم. فقط کافیست این افزونه کم حجم را روی گوگل کروم نصب کنید تا از این پس با کلیک روی هر لینک تب جدیدی به صفحه مقصد آن‌ اختصاص داده شود.

۲) نصب افزونه LONG PRESS NEW TAB


باز کردن لینک‌ها در یک تب مجزا

در صورتی که می‌خواهید کنترل بیشتری روی نحوه باز شدن لینک‌ها داشته باشید، LONG PRESS NEW TAB شاید گزینه بهتری برایتان باشد. چون این افزونه به شما اجازه می‌دهد انتخاب کنید که یک تب به صورتی که طراحی شده باز شود یا آنطوری رفتار کند که شما دوست دارید.

پس از نصب LONG PRESS NEW TAB روی کروم این قدرت در اختیار شما قرار می‌گیرد که با نیم ثانیه نگه داشتن کلیک خود روی لینک‌ها، صفحه مقصدشان را در یک تب کاملا مجزا باز کنید.

۳) نصب افزونه LINKCLUMP


باز کردن لینک‌ها در یک تب مجزا

LINKCLUMP گرچه برای باز کردن لینک‌ها در تب‌های مجزا طراحی نشده اما با آن می‌شود در کنار این هدف به یک ویژگی خیلی جالب هم دست پیدا کرد. به طور کلی LINKCLUMP برای این طراحی شده که کاربر بتواند همزمان لینک‌های موجود در یک صفحه را انتخاب و باز کند.

برای این کار کافیست کاربر پس از نصب افزونه کلید Z را نگه دارد و تمام لینک‌هایی که می‌خواهد باز شوند را انتخاب کند. آن وقت به محض رها کردن کلید Z صفحات مقصد تمام لینک‌ها به طور کامل در تب‌هایی مجزا باز خواهند شد.

۴) استفاده از میانبرهای ماوس و کیبورد


باز کردن لینک‌ها در یک تب مجزا

با تمام این اوصاف اگر خیلی میانه خوبی با افزونه‌ها ندارید و سعی می‌کنید تا حد امکان مرورگر خود را شلوغ نکنید دو روش ساده دیگر برایتان داریم که می‌شود با آن‌ها خیلی راحت‌تر لینک‌ها را در تب‌های مجزا باز کرد.

شاید ندانید اما یکی از این روش‌ها، کلیک روی لینک‌ها با استفاده از چرخ ماوس است. خیلی راحت فقط کافیست نشانگر ماوس خود را روی یک لینک ببرید و چرخ ماوس را بفشارید تا صفحه مقصد آن لینک در یک تب جدید نمایش داده شود.

راه دیگر نیز این است که پیش از کلیک روی لینک‌ها کلید Ctrl را بگیرید. البته این روشیست که اغلب افرادی که زیاد پای سیستم‌هایشان وقت می‌گذرانند از آن با خبرند. فقط خواستم به این روش یک اشاره کوتاه کنم تا دیگر کسی باقی نماند که از آن بی‌خبر باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی