رقابتی درون خانوادگی؛ آیا مکلارن 720S می تواند سنا را شکست دهد؟ [تماشا کنید]

رقابتی درون خانوادگی؛ آیا مکلارن 720S می تواند سنا را شکست دهد؟ [تماشا کنید]

مکلارن ۷۲۰S یکی از سریع ترین و جذاب ترین اتومبیل های اسپرت حال حاضر جهان است. این خودرو از بدنه ای بسیار ایرودینامیک برخوردار بوده و به لطف پیروزی های پیاپی در مسابقات درگ توانسته توجهات زیادی را به سمت خود جلب کند.

دست پرورده جدید مکلارن عملکردی فراتر از کلاس خود ارایه کرده و قادر است بسیاری از اتومبیل های سوپر اسپرت را نیز به چالش بکشد. به عنوان نمونه این خودرو در مسابقه درگ یک چهارم مایل بر برادر قدرتمندتر خود یعنی P1 غلبه کرده، هر چند این اتفاق پس از گرم نمودن تایرها رخ داده است.

Mclaren 720S

به منظور مشخص شدن هر چه بیشتر توانایی های ۷۲۰S، به تازگی نشریه انگلیسی اتوکار با انجام چندین تست، آن را در برابر مدل قدرتمند و مخصوص پیست سِنا قرار داده است.

هر دو خودرو از یک موتور ۴ لیتری V8 توئین توربو بهره می برند، با این حال خروجی موتورشان متفاوت از همدیگر است. بر اساس کاتالوگ ۷۲۰S مثل نامش قدرتی در حدود ۷۲۰  اسب بخار دارد که البته برخی تست های مستقل این رقم را ۷۵۰ اسب بخار محاسبه کرده اند، گشتاور آن هم ۷۷۰ نیوتن متر اعلام شده است.

با بهینه سازی های صورت گرفته، این موتور در سنا می تواند ۸۰۰ اسب بخار قدرت و ۸۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید کند.

ویدیویی که اتوکار از این رویارویی درون خانوادگی تهیه کرده بسیار جذاب و خوش ساخت است. به همین خاطر دعوت می کنیم با تماشای آن از نتایج تست های مختلف مطلع شوید.

اما چنانچه فرصت تماشای ویدیوی فوق را ندارید، باید به اطلاعتان برسانیم در تست شتابگیری این مکلارن ۷۲۰S است که در عرض ۲.۹۸ ثانیه به سرعت ۶۰ مایل در ساعت دست پیدا می کند، حال آنکه سنا رکورد ۳.۱۴ ثانیه را از خود بر جای می گذارد.

در صورت ادامه شتابگیری، ۷۲۰S در زمان ۵.۵۳ ثانیه سرعت خود را از صفر به ۱۰۰ مایل (۱۶۰ کیلومتر) در ساعت می رساند. در سوی مقابل سنا بهتر عمل کرده و پس از ۵.۴۰ ثانیه به چنین سرعتی می رسد.

توقف کامل با سرعت اولیه ۱۰۰ مایل در ساعت دیگر تستی است که اتوکار برگزار کرده؛ در این تست ۷۲۰S و سنا به ترتیب زمان های ۴.۱۳ و ۳.۷۷ را ثبت می کنند.

McLaren Senna vs 720S - Part 1- 0-100mph-0

آخرین تست این ویدیو به شتابگیری تا سرعت ۱۰۰ مایل و توقف کامل مجدد مربوط است. در این تست هم سنا بهتر ظاهر شده و موفق به کسب زمان ۹.۱۷ ثانیه می شود؛ ۷۲۰S هم توانست رکورد ۹.۶۷ ثانیه را ثبت کند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato