صندلی‌های میلیونی؛ آیا پلیس فتا به ماجرای فروش بلیت‌های بازی پرسپولیس ورود کرد؟

صندلی‌های میلیونی؛ آیا پلیس فتا به ماجرای فروش بلیت‌های بازی پرسپولیس ورود کرد؟

از ظهر دیروز، آگهی‌هایی در سطح اینترنت دیده می‌شود که در آن بلیت‌های بازی پرسپولیس - الاسد با قیمت‌های گزافی به فروش می‌رود. قیمت این بلیت‌ها از صد هزار تومان شروع شده و تا به چندین میلیون هم می‌رسد و وقتی با برخی از آنها که تازه منتشر شدند هم تماس می‌گیریم، بلیتشان فروش رفته است. برخی از کانال‌های تلگرامی گزارش داده‌اند که مسئولان پلیس فتا وارد ماجرا شده و به قضیه گران‌فروشی این بلیت‌ها ورود پیدا کرده‌اند و برخی آنها حتی خبر از دستگیری چند تن از این افراد را داده‌اند، موضوعی که صحت و سقم آن در سایه‌ای از ابهام قرار دارد.

طبق تحقیقاتی که دیجیاتو انجام داده به نظر می‌رسد هنوز تا لحظه نوشتن این خبر شکایتی رسمی و یا پیگیری قانونی از سوی پلیس فتا صورت نگرفته است. از آنسو برخی کارشناسان حتی اذعان دارند که این گران‌فروشی، ماهیت جرم ندارد و البته عده‌ای دیگر آن را تخطی از قانون و یک نوع قانون شکنی معرفی می‌کنند.

در حال حاضر بیشتر این آگهی‌ها در سایت دیوار به عنوان بزرگترین وب‌سایت انتشار آگهی اینترنتی دیده می‌شوند. پیگیری دیجیاتو از دیوار نشان می‌دهد که تا این لحظه، این مجموعه ابلاغیه رسمی مبنی بر حذف چنین مواردی یا درخواستی جهت همکاری برای دستگیری این افراد دریافت نکرده است. او همچنین به دیجیاتو می‌گوید که منبع انتشار این خبر یک مرجع خبری رسمی نبوده و صرفا یک کانال هواداری این تیم به پخش این خبر مبادرت ورزیده است.

فروش بلیت‌های بازی پرسپولیس

بازار سیاهی که برای فروش بلیت بازی پرسپولیس به وجود آمده، سالیان سال است که در جشنواره‌ها و رویدادهای مختلف شاهد آن هستیم و مختص به ایران هم نیست ولیکن همانطور که گفته شد، عده‌ای بر این عقیده دارند که برای اینگونه بازارها و فعالان در آن، جرمی تعریف نشده است.

گفتنیست فروش اینترنتی بلیت‌های بازی پرسپولیس در همان ساعات اولیه با اختلال مواجه شد و بعد از چند ساعت هم تمامی بلیت‌ها به فروش رفت و به همین خاطر بسیاری از طرفداران این تیم، به دنبال دست یافتن بلیت ورزشگاه هستند تا بتوانند روز پنجشنبه بازی را از نزدیک ببینند. در تماس دیجیاتو با برخی از آگهی‌ها، عده‌ای از آنها موفق به فروش بلیت شده بودند و بسیاری‌شان نیز ادعا می‌کردند برنامه‌شان کنسل شده و بلیت را با قیمت منطقی‌تری می‌فروختند.

واکنش برخی از کاربران اینترنتی به این ماجرا هم جالب بوده، عده‌ای از آنها این سوال را مطرح کرده‌اند که آیا واقعا در این بحبوحه اقتصادی کشور بازاری برای خرید و فروش بلیت‌های یک مسابقه ورزشی به قیمت‌های چند میلیون تومانی وجود دارد؟ نظر شما چیست؟

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato