کره جنوبی برای مقابله با دوربین‌های جاسوس، زنان را به پوشاندن دوربین موبایل دعوت کرد

هزاران زن در کره جنوبی اخیراً شروع به اعتراض علیه دوربین های جاسوسی کرده اند که به صورت مخفیانه از آنها در اماکن خصوصی فیلم برداری می کنند. این فیلم ها بعداً به عنوان محتوای هرزه نگارانه مورد استفاده قرار می گیرند و حالا پلیس این کشور از معترضین خواسته تا محافظ های مخصوص دوربین را روی موبایل های خود بچسبانند.

پلیس منطقه گیونگی کره جنوبی اخیراً 50 هزار محافظ دوربین چاپ کرده و در حال عرضه رایگان آنها به مردم است تا از افزایش جرائم مرتبط با دوربین های جاسوسی جلوگیری کند. تمام این تلاش ها، بخشی از کمپین «فیلم برداری غیرقانونی ممنوع» هستند که چند وقتی است در کره به راه افتاده.

این نخستین باری نیست که مقامات کره ای به کمک مردم در این زمینه شتافته اند. در ماه آگوست اخیر دولت کره جنوبی اعلام کرد که مراکز حمل و نقل حمومی حالا به استخدام تیمی متخصص برای کشف دوربین های مخفی بپردازند. دستشویی های عمومی هم از دیگر مراکزی هستند که در صورت بازرسی مداوم، برچسب «منطقه امن» را دریافت می کنند. گفتنی است که در صورت تخطی از این قانون، تمامی مراکز ممکن است با غرامت های سنگین مواجه شوند.

اعتراض زنان کره جنوبی به دوربین های جاسوس در این کشور

علاوه بر این ها دولت کره قصد دارد پوسترهایی در هزار سازمان مرتبط با حقوق زنان و کودکان و 254 ایستگاه پلیس قرار دهد تا مردم را از خطرات فیلم هایی که به صورت مخفیانه ضبط و در فضای مجازی منتشر می شوند آگاه سازد. کمپین های آگاهی بخشی این چنینی بدون شک می توانند به مرور زمان مردم را از میزان جدیت و خطر چنین مشکلاتی آگاه سازند؛ اما به آنها نباید به عنوان راه حلی برای صورت مسئله نگاه کرد. در حالی که هزاران زن خواستار جلوگیری از فعالیت های این چنینی شده اند، مشکل اصلی، ناکارآمدی دولت در مجازات مردانی است که به ضبط این ویدیوها و انتشارشان می پردازند.

و در حالی که کاورهای دوربین احتمالاً به آگاهی هرچه بیشتر کمک خواهند کرد، هیچ کمکی به بهبود شرایط نمی کنند؛ زیرا اکثر ویدیوها نه از طریق جاسوس افزار و موبایل خود شخص، بلکه با دوربین هایی که در تاکسی ها، اتوبوس ها، استخرها، سوپر مارکت ها و دستشویی ها کار گذاشته شده اند ضبط می شوند.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟