اپل درآمد حاصل از فروش گجت های قرمز برای مبارزه با ایدز را اعلام کرد

اپل درآمد حاصل از فروش گجت های قرمز برای مبارزه با ایدز را اعلام کرد

اپل درآمد حاصل از فروش گجت های قرمز برای مبارزه با ایدز را اعلام کرد

اپل سابقه‌ای طولانی در زمینه حمایت از تحقیقات در رابطه با بیماری ایدز دارد. امروز گزارش تازه‌ای منتشر شده که نشان می‌دهد مرکز تحقیقاتی RED که از سرمایه‌گذاری اپل برای پایان دادن به این بیماری بهره می برد، بیشتر از ۶۰۰میلیون دلار برای جلوگیری از گسترش بیماری ایدز در قاره آفریقا جمع آوری کرده که ۲۰۰ میلیون دلار آن از سمت اپل به دست آمده است.

اپل بعضی از محصولات خود را به صورت اختصاصی با برند RED و رنگ قرمز به فروش می‌رساند که بخشی از سود آن به این مرکز تحقیقاتی مربوط به بیماری ایدز تعلق می‌گیرد. اخیرا آیفون XR هم به این مجموعه اضافه شده و شما می‌توانید با خرید رنگ قرمز آن، از این موسسه تحقیقاتی حمایت کنید.

قرار است بودجه به دست آمده در کشور کنیا و هفت کشور دیگر این قاره که وضعیت اقتصادی آن‌ها زیر خط فقر است هزینه شود تا آمار ابتلا به ویروس HIV در آن‌ها کاهش پیدا کند.

اپل

طی سال گذشته میلادی، ۵۳ هزار مبتلا به این ویروس در کنیا شناسایی شد که در مقایسه با آمار سال ۲۰۰۰ که حدود ۹.۳ درصد جمعیت بالغ این کشور مبتلا به این ویروس بودند، پیشرفت چشم‌گیری محسوب می‌شود.

با سرمایه گذاری‌های انجام شده، حال ۱۷.۵ میلیون نفر از ابتلا به این ویروس در امان بوده و افراد مبتلا به آن‌ هم به ۴.۸ درصد در این کشور کاهش پیدا کرده‌اند.

اپل امسال هم برنامه‌های زیادی برای جمع آوری کمک‌های مالی به مناسبت روز جهانی ایدز در نظر گرفته است. از امروز و به مدت یک هفته،از هر خریدی که در اپ استور یا وب سایت این کمپانی صورت گیرد، یک دلار به موسسه RED اهدا خواهد شد.

تعداد قربانیان ایدز در یک دهه گذشته نسبت به گذشته نصف شده و یکی از دلایل اصلی آن سرمایه‌گذاری‌های متعدد دولت‌ها و موسسه‌هایی خیریه‌ای مانند RED برای آگاه‌سازی عموم جامعه نسبت به این بیماری است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل