ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

گوگل هوشمندترین دستیار مجازی سال ۲۰۱۸ را در اختیار دارد

وب سایت Loup Ventures به تازگی نتایج تست IQ اسپیکر‌های هوشمند را منتشر کرده و مشخص شده که کدامیک از ۴ دستیار هوشمند ، بهترین آنها محسوب می ‌شود. بدین منظور ۸۰۰ سوال از ۴ بلندگوی هوشمند ...

امین قیاسی
نوشته شده توسط امین قیاسی | ۲ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۰

وب سایت Loup Ventures به تازگی نتایج تست IQ اسپیکر‌های هوشمند را منتشر کرده و مشخص شده که کدامیک از ۴ دستیار هوشمند ، بهترین آنها محسوب می ‌شود.

بدین منظور ۸۰۰ سوال از ۴ بلندگوی هوشمند گوگل هوم، آمازون اکو، هوم‌پاد و اینوک پرسیده شده تا مولفه‌های مختلف میزان پاسخگویی هر کدام از آنها بررسی شود. با مقایسه نتایج امسال با نمرات سال گذشته مشخص می‌شود که ۳ شرکت موفق شده‌اند در این زمینه بیشترین میزان پیشرفت را تجربه کنند و نسبت به سال گذشته سوالات را بسیار بهتر یا دقیقتر پاسخ دهند.

بر اساس پاسخ‌های مطرح شده، گوگل موفق شد که تمامی رقبایش را کنار بگذارد و بهترین دستیار هوشمندسال ۲۰۱۸ میلادی لقب گیرد. دو نکته مهم در بررسی این ۸۰۰ سوال و پاسخشان در نظر گرفته شده بود؛ اول اینکه هوش مصنوعی توانسته باشد به درستی سوال را درک کند و دوم اینکه پاسخ داده شده به سوالات، جواب درتسی محسوب شود.

با بررسی تمامی ۸۰۰ پاسخ عنوان شده، گوگل و سیری به ترتیب مقام‌های اول و دوم را کسب کردند اما فاصله زیادی با هم داشتند. دستیار گوگل موفق شد که ۱۰۰ درصد سوالات را به درستی درک کند به ۸۷.۹ درصد از آنها، جواب درستی ارائه نماید. از سوی دیگر اپل سیری تنها ۹۹.۶ درصد سوالات را درک کرده بود اما موفق شده بود ۷۲.۵ درصد آنها پاسخ گوید.

این در حالی است که آلکسای آمازون که محبوبیت زیادی میان خریداران دارد و تقریباً بیشترین سهم از بازار فروش بلندگو‌های هوشمند را از آن خود کرده، نیز در این تست مقام سوم را کسب کرد و با فهمیدن ۹۹ درصد سوالات، برای ۷۲.۵ درصد از آن‌ها پاسخی درست ارائه نمود.

کورتانا هم با اینکه محبوبترین دستیار هوشمند کسب و کارها محسوب می‌شود مقام بهتری از چهارمی پیدا نکرد و با فهمیدن ۹۹.۴ درصد از سوالات، ۶۳.۴ درصد آنها را به درستی جواب داد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی