مراسم مایکروسافت ۵ اسفند برگزار می‌شود؛ احتمال رونمایی از هولولنز در MWC 2019

نسل بعدی هولولنز مایکروسافت به زودی از راه خواهد رسید. بعد از سه سال غیبت در مراسم MWC به نظر می‌رسد که مایکروسافت در حال ارسال دعوتنامه به رسانه‌های مختلف است تا در رویداد روز یکشنبه ۵ اسفند ماه در بارسلونا شرکت کنند. اما موضوع جالبتر اینجاست که این مراسم به میزبانی مدیرعامل مایکروسافت یعنی «ساتیا نادلا» و مخترع هولولنز یعنی «الکس کیپمن» برگزار می‌گردد.

از آنجایی که مایکروسافت کمتر در تولید گوشی‌های هوشمند فعالیت دارد، شرکت در کنگره‌ی MWC که به معنای کنگره‌ی جهانی موبایل است؛ نشان از آن دارد که احتمالا مایکروسافت می‌خواهد از هولولنز نسخه‌ی 2.0 رونمایی کند.

علاوه بر این، الکس کیپمن شدیدا در جریان تولید دستگاه یاد شده فعالیت دارد و یک وب سایت متعلق به مایکروسافت که در رابطه با MWC به انتشار مطالب می‌پرداخت به مطلب زیر اشاره کرد:

تبدیل فهم از راه دور از طریق سنسور‌ها و هوش مصنوعی برای طبیعی‌تر و شخصی‌تر کردن تکنولوژی.

پیش از این مایکروسافت تایید کرده بود که هولولنز بعدی از پردازنده‌ی هوش مصنوعی برای یادگیری ماشین بهره‌مند خواهد شد. بنابراین گزاره‌ی منتشر شده توسط وبسایت مذکور، می‌تواند گمانه زنی‌ها در رابطه با رونمایی از هولولنز را تایید کند.

هولولنز

گذشته از پردازنده‌ی هوش مصنوعی، از شایعات اینطور بر می‌آید که هولولنز دارای یک پردازنده‌ی ARM خواهد بود و دیگر خبری از اینتل نیست. با توجه به عرضه‌ی Surface Pro Advanced LTE و سرفیس Go با پشتیبانی از LTE به نظر می‌رسد که مایکروسافت قصد دارد تا هولولنز را نیز با پشتیبانی از LTE عرضه کند.

هولولنز نسخه‌ی 2.0 که از آن با اسم رمز سیدنی یاد می‌شود، احتمالا ارزان‌تر و سبک تر باشد و دید وسیع تری را برای کاربران به ارمغان بیاورد. البته همه‌ی این اخبار در حد شایعه است.

هولولنز 2.0 بعد از گذشت ۴ سال از عرضه‌ی نسخه‌ی اول رونمایی خواهد شد و ممکن است تنها شروعی برای رونمایی از دستگاه‌های بعدی مایکروسافت در سال ۲۰۱۹ باشد. بر اساس شایعات، غول نرم افزاری دنیا در حال کار روی چند دستگاه جدید است که یکی از آن‌ها سرفیس تاشو با اسم رمز سنتاوروس و یکی دیگر سرفیس استودیوی ماژولار است.

البته نباید در MWC 2019 منتظر این دستگاه‌ها باشیم چرا که «پانوس پانای» مدیر عامل بخش سرفیس مایکروسافت در این مراسم حضور نخواهد داشت.

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟