حاشیه های طرح پیش فروش محصولات ایران خودرو + جدول

بر اساس اعلامیه گروه صنعتی ایران خودرو، این گروه به مناسبت دهه فجر پیش فروش مشارکت در تولید محصولات پرتیراژ خود را از روز دوشنبه ۹۷/۱۱/۱۵ لغایت ۹۷/۱۱/۳۰ و یا تا زمان تکمیل ظرفیت و به شرح جداول پیوست و با توضیحات ذیل شروع خواهد کرد.
جدول ۱ : شرایط و برنامه فروش محصولات ایران خودرو
جدول ۲ : نرخ سود پیش فروش محصولات ایران خودرو
جدول ۳ : تخفیف خرید محصول ایرانی
شرایط ویژه بخشنامه به شرح زیر است:
"تخفیف خرید محصول ایرانی" علاوه بر سود مشارکت برای برخی محصولات مطابق با جدول ۳ در نظر گرفته شده است و پرداخت آن منوط به واریز نقدی مابه التفاوت نهایی در مهلت تعیین شده در دعوتنامه و دریافت خودرو است و در صورت منقضی شدن دعوتنامه و یا انصراف قرارداد قابل ارائه نیست.
مبلغ تخفیف اعلامی در بخشنامه با احتساب مالیات ارزش افزوده است.
تنظیم صلح‌نامه در این بخشنامه تا یکبار قابل اجرا است.
زمان فعال سازی این بخشنامه ساعت ۱۰ صبح روز دوشنبه مورخ ۹۷/۱۱/۱۵
جدول شماره ۱:جدول شماره ۲:جدول شماره ۳:پیش فروش خودرو

حاشیه های شرایط پیش فروش توسط ایران خودرو

پیش از این اعلام شده بود که خودروسازان داخلی تا زمانی که به تعهدات معوق خود عمل نکرده اند اجازه پیش فروش  نخواهند داشت و مشخص نیست که چرا هیچ نهاد و سازمانی از پیش فروش های اخیر خودروسازان جلوگیری نمی کند. هرچند این پیش فروش ها در ظاهر قانونی است اما اثرات آن موجب اختلال در نظام اقتصادی کشور می‌شود و به همین دلیل مردم انتظار دارند که نهادهای نظارتی وارد عمل شده و شرایط را کنترل کنند. از طرف دیگر مردم نیز با وجود آگاهی به بدعهدهای خودروسازان، هنوز هم برای پیش فروش خودرو ها ثبت نام می کنند که همین موضوع عطش خودروسازان برای ارائه پیوسته طرح های پیش فروش خودرو ها را توجیه می کند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟