پرونده تقلب زیست محیطی فولکس واگن به کجا رسید؟

با تصمیم جدید دادگاه عالی رتبه آلمان، دیزل گیت وارد فاز جدیدی در بازارهای اروپایی خواهد شد و ممکن است فولکس واگن مجبور به جبران خسارت برای هزاران مشتری اروپایی شود. دادگاه فدرال آلمان، به تازگی اعلام کرده است که ادعای فولکس واگن مبنی بر اینکه نصب نرم افزار خاص بر روی مدل های دیزلی را قبول ندارد.

قرار بود که دادگاه دیگری در همین راستا در تاریخ27 فوریه 2019 برگزار شود که شاکی پرونده فعلا شکایت خود را متوقف کرده است. در بیانیه ای که فدرال آلمان منتشر کرده است گروه فولکس واگن موظف به عرضه کامل و بدون نقض محصولات خود شده است.

فولکس واگن

تصمیم گیری این دادگاه می تواند منجر به اعمال قانون های جدیدی برای جبران خسارت مشتریان فولکس واگن شود. این جبران خسارت به گونه ای  خواهد بود که اگر خودروی فروخته شده همانند آن چه که در تبلیغات اعلام شده نباشد، در موارد های خاصی شرکت سازنده مجبور به ارائه یک خودروی جدید به مشتریان خود می شود.

فولکس واگن به دنبال حل و فصل پرونده دیزل گیت برای جلوگیری از حکم دادگاه بر علیه این شرکت است. با این حال و با وجود اینکه فعلا دادگاه جدیدی در این راستا برگزار نخواهد شد، دادگاه فدرال آلمان قصد ادامه دادن به بررسی دیزل گیت و تصویب قوانین جدید بپردازد.

برخلاف آمریکا، که نماینده فولکس واگن موظف به جبران خسارت به مشتریان خود شد، در اروپا گروه خودروسازی فولکس واگن و خودروهایی دیزلی این شرکت سرسختانه در برابر وجود نرم افزار منتصب به رسوایی دیزل گیت در محصولات خود مقاومت می کنند.

بیش از 400 هزار نفر از مشتریان این گروه خودروسازی در یک اقدام مشترک علیه این خودروساز آلمانی که شامل برندهای سئات، آئودی، فولکس واگن و اشکودا است شکایت کرده و خواستار رسیدگی دادگاه فدرال به پرونده خود شده اند.

در یک شکایت مشابه از این گروه، فردی اعلام کرده بود که خودروی تیگوان TDI که در ماه جولای 2015 خریداری شده، گازهای گل خانه ای را وارد جو زمین می کند که از حدنصاب مجاز خود بیشتر است. این فرد اعلام کرده که دو ماه پیش از آن که مقامات ایالات متحده آمریکا دستگاه و نرم افزار غیرقانونی که توسط فولکس واگن بر روی محصولات دیزلی این شرکت نصب شده را کشف کنند این خودرو را خریداری کرده است.

فولکس واگن نیز با رد این درخواست اعلام کرده است که تیگوان فروخته شده مربوط به نسل اول این خودرو است و کاملا متفاوت با نسل دوم آن که در حال حاضر به فروش می رسد است.

تاکنون دیزل گیت بیش از 27.4 میلیارد یورو هزینه بر روی دستان فولکس واگن گذاشته است و به همین دلیل استراتژی این گروه را کاملا تغییر داده است و این شرکت با شدت بیشتری بر روی خودروهای الکتریکی متمرکز شده است.

در سال 2015 فولکس واگن اقرار به قرار دادن نرم افزار تخریبی بر روی 11 میلیون دستگاه دیزلی خود در زمینه میزان مصرف سوخت و گازهای آلاینده کرده بود که منجر به جریمه بسیار سنگین در ایالات متحده آمریکا شد.

مطالب مرتبط

فورد خودروی برقی بر پایه پلت فرم فولکس واگن خواهد ساخت

پیش از این در خبرهایی از همکاری نزدیک شرکت فورد و فولکس واگن این دو غول صنعت خودروسازی در زمینه ساخت و تولید محصولات برقی گفته بودیم. حال در جدیدترین خبر منتشر شده از این همکاری مشترک، فورد قرار است خودرو برقی بر پایه پلت فرم فولکس واگن تولید کند. فولکس واگن با معرفی پلت فرم... ادامه مطلب

تایید شد: سرمایه‌گذاری عظیم فولکس واگن در شرکت چینی JAC

گروه بزرگ فولکس واگن در دو شرکت چینی، 2.1 میلیارد یورو سرمایه‌گذاری می‌کند. یکی از این سرمایه‌گذاری‌ها که ارزشی برابر با 1 میلیارد یورو دارد، به کمپانی مادر JAC MOTORS یعنی گروه اتومبیل Anhui Jianghuai مربوط می‌شود.ژرمن‌ها با این سرمایه‌گذاری عظیم می‌خواهند 50 درصد از گروه اتومبیل Anhui Jianghuai را تصاحب کنند؛ علاوه‌بر این، آنها... ادامه مطلب

سرمایه‌گذاری مشترک فورد و فولکس واگن در استارتاپ فناوری خودران آرگو

گروه فولکس واگن از نهایی شدن سرمایه‌گذاری 2.6 میلیارد دلاری خود در استارتاپ Argo AI خبر داد. این استارتاپ در سال 2017 با هدف توسعه فناوری خودران پایه‌گذاری شده و مقر آن در پیتزبورگ پنسیلوانیا قرار دارد. فورد دیگر شرکتی است که با سرمایه‌گذاری 1 میلیارد دلاری از این استارتاپ حمایت می‌کند.با توافقی که بین... ادامه مطلب

پرونده دیزل گیت: فولکس واگن به جلب رضایت دارندگان خودروهای دیزلی معیوب محکوم شد

اوایل امسال وقتی فولکس واگن و اتحادیه‌های حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان آلمان توافق کردند که غرامت 830 میلیون یورویی به مشتریان شاکی پرداخت شود، به نظر می‌رسید پرونده دیزلگیت (Dieselgate) دیگر بسته شده باشد.در آن توافق فولکس واگن پذیرفت که بسته به مدل و عمر اتومبیل، مبلغی بین 1,350 الی 6,257 یورو به هر یک... ادامه مطلب

حبس و اعدام؛ احکام پرونده نمایندگان مجلس، مدیرعامل سابق سایپا و سلاطین بازار خودرو صادر شد

براساس اعلامیه سخنگوی قوه قضاییه: «مهدی جمالی» مدیر عامل سابق سایپا به ۷ سال حبس، «رضا تقی زاده» معاون سابق بازاریابی سایپا به ۱۵ سال حبس محکوم شدند.«محمد عزیزی» و «فریدون احمدی» نمایندگان مجلس به جرم معاونت اخلال در نظام توزیعی خودرو به ۶۱ ماه حبس محکوم شدند.«حسین هشترودی» رئیس سابق حراست کل سایپا به... ادامه مطلب

بررسی پاسات در ایران ؛ ضعف خدمات برای پر فروش ترین سدان تاریخ فولکس واگن

فولکس واگن با دو محصول پر طرفدار خود یعنی پاسات به عنوان پر فروش ترین سدان این شرکت و همینطور تیگوان به عنوان پر فروش ترین محصول و همینطور کراس اور خود به بازار خودرویی ایران بازگشت. آخرین بار فولکس واگن مدل گل را به صورت تولید در داخل در بازار ایران عرضه کرده بود.گرچه... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟