ویژگی های مدل پایه تسلا مدل 3 مشخص شد؛ ارزان ترین ساخته ایلان ماسک

ویژگی های مدل پایه تسلا مدل 3 مشخص شد؛ ارزان ترین ساخته ایلان ماسک

پس از تقریبا دو سال انتظار، بالاخره تولید نسخه ۳۵ هزار دلاری تسلا مدل ۳ را شروع شد. این نسخه ارزان ترین عضو خانواده مدل ۳ بوده و به دلیل پرداخت مشوق های مالی بیشتر برای خودروهای برقی در برخی ایالت ها و کشورها، ممکن است قیمت نهایی آن پایین تر از رقم مذکور باشد.

c15f8ec2-polestar-2-vs-tesla-model-3-visual-comp-4

طبق اطلاعات موجود، مدل استاندارد از این سدان الکتریکی می تواند تا ۲۲۰ مایل (معادل تقریبا ۳۵۵ کیلومتر) مسافت را بدون نیاز به شارژ مجدد طی کند که در مقایسه با تریم های گران قیمت تر طبیعتا کمتر است.

به غیر از دامنه حرکتی، کابین این نسخه از تسلا مدل ۳ نیز در رده ای پایین تر جای می گیرد. به عنوان نمونه صندلی ها روکش پارچه ای داشته و فرمان و صندلی ها نیز به صورت دستی تنظیم می شوند؛ همچنین سیستم مسیریاب بعضی از قابلیت های خود را از دست داده و سیستم صوتی نیز امکانات کمتری دارد.

e7ed0002-tesla-model-3-35k-02

اگر چه نسخه ۳۵ هزار دلاری تسلا مدل ۳ در مقایسه با دیگر اعضای خانواده خود از مشخصات و امکانات محدودتری بهره می برد، اما هنوز می تواند حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد. این نسخه با شتاب ۵.۶ ثانیه ای و حداکثر سرعت ۲۰۹ کیلومتر در ساعت کماکان در رده ای فراتر از رقیبی مثل نیسان لیف نسخه long-range قرار می گیرد.

4135838f-tesla-model-3-35k-01

علاوه بر نسخه استاندارد، تسلا نسخه ای دیگر به نام Standard Range Plus معرفی کرده که از لحاظ برد حرکتی و امکانات از وضعیت بهتری برخوردار است.

این نسخه می تواند با یک بار شارژ تا ۳۸۶ کیلومتر مسافت را پشت سر بگذارد. صندلی های جلوی گرم شونده با امکان تنظیم در ۱۲ جهت، سیستم صوتی با کیفیت تر، چراغ های مه شکن LED، شتاب ۵.۳ ثانیه ای و حداکثر سرعت ۲۲۵ کیلومتر در ساعت، از جمله برتری های نسخه Standard Range Plus در برابر مدل ۳ استاندارد ۳۵ هزار دلاری به شمار می روند. برای خرید این نسخه ۳۷ هزار دلار قیمت تعیین شده است.

e9a8b285-tesla-model-3-consumer-reports-1

بد نیست اشاره کنیم تسلا زودتر از آنچه انتظار می رفت، موفق شد نسخه ۳۵ هزار دلاری را راهی بازار کند. فروش محصولات فقط به صورت آنلاین یکی از استراتژی هایی است که تسلا در پیش گرفته تا قیمت تمام شده محصولات خود را کاهش دهد. به گفته این خودروساز کالیفرنیایی اتخاذ چنین سیاستی ۶ درصد از بهای مدل های تولیدی می کاهد.

تسلا مدل 3

ناگفته نماند تسلا اخیرا با ارایه یک آپدیت از راه دور، ۵ درصد به میزان حداکثر قدرت همه مدل ۳ های فروخته شده افزوده است. این آپدیت مسافت قابل پیمایش نسخه Long Range RWD از مدل ۳ را نیز به ۵۲۳ کیلومتر و حداکثر سرعت نسخه Performance را به ۲۶۰ کیلومتر در ساعت افزایش می دهد.

در پایان این را هم اضافه کنیم که امکان سفارش نسخه ۳۵ هزار دلاری مدل ۳ اکنون در سایت تسلا فراهم شده است. تحویل این نسخه ظاهرا از روزهای آتی آغاز خواهد شد.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato