گفتگو با زنان کارآفرین حوزه فناوری: برای رسیدن به اینجا شمشیر زده‌ایم

گفتگو با زنان کارآفرین حوزه فناوری: برای رسیدن به اینجا شمشیر زده‌ایم

کارآفرینی، زن و مرد نمی‌شناسد و عجیب‌ هم نیست اگر ببینیم که اکنون بخش عمده‌ای از کارآفرینی روی دوش صنایع IT و ICT است. ذات شفاف و شایسته‌سالار این صنایع باعث شده تا امروز شاهد حضور کارآفرینان زن موفقی در حوزه کسب‌وکارهای فناوری محور در ایران باشیم.

با این حال پذیرش زنان حتی در همین صنایع هم به سادگی و یک اتفاق یک شبه نبوده، بلکه حاصل بیش از ۲ دهه تلاش از سوی زنان موفق این حوزه است؛ زنانی که برای تثبیت جایگاه خود در این عرصه نوظهور، شمشیر زدند. این افراد حالا موفق شده‌اند تا تفکرات منفی و پیش‌داورانه در مورد توانایی زنان را از میان بردارند.

اگرچه جامعه ما، امروز با دو دهه پیش متفاوت است و حالا زنان تبدیل به بخشی از اکوسیستم استارت‌آپی کشور و همچنین کسب‌وکارهای حوزه ICT شده‌اند اما هنوز هم شرایط با ایده‌آل فاصله‌ دارد. همه این مسائل در کنار هم باعث شد تا با همکاری سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، پای صحبت زنان موفقی بنشینیم که سال‌هاست در پیشرفت هستند. سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در واقع یکی از نهادهای خصوصی است که همواره تلاش کرده تا مدیران زن را توانمندتر کند و در بسیاری از دوره‌ها نیز، زنان کارآفرین در هیات مدیره‌اش نقش مهمی داشته‌اند.

«آزاده داننده»، مدیرعامل شرکت فن‌آوران اطلاعات بهاران و رییس سابق هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران، «فریبا مهدیون»، مدیرعامل شرکت سماتک و عضو سابق هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران، «بهناز آریا»، قائم مقام شرکت کهکشان نور و رئیس کمیسیون افتا سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران و در نهایت «نازنین دانشور»، مدیرعامل تخفیفان و عضو کمیسیون تجارت الکترونیکی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران در این ویدیو از دلایل گرایش خود به حوزه کسب‌وکارهای فناوری‌محور و مشکلاتی که در این راه با آنها برخورد کرده‌اند می‌گویند.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato