وقتی ترامپ مدیرعامل اپل را «تیم اپل» خطاب می‌کند [تماشا کنید]

وقتی ترامپ مدیرعامل اپل را «تیم اپل» خطاب می‌کند [تماشا کنید]

ظاهرا دونالد ترامپ پس از سال‌ها فعالیت در حوزه تجارت هنوز نام کامل مدیرعامل اپل یعنی تیم کوک را نمی‌داند و طی مراسمی او را «تیم اپل» خطاب کرده است.

با مشاهده ویدیو در ابتدا گمان می‌کنید که در واقع ترامپ قصد داشته به صورت خودمانی مدیرعامل اپل را با اسم کوچک خود یعنی «تیم» صدا بزند اما تمام شدن جمله ترامپ بعد از گفتن اپل این فرضیه را به طور کامل رد می‌کند.

از زمان به قدرت رسیدن ترامپ، یکی از وعده‌های اصلی او کشاندن تولیدات کمپانی‌های آمریکایی از کشورهایی مانند چین به داخل همین کشور بوده و او در گفتگو با مدیرعامل اپل نیز به همین نکته اشاره کرد: «تیم، شما باید شروع به انجام‌ کارها در همین جا (آمریکا) کنید و شما واقعا سرمایه‌گذاری بسیار بزرگی را در داخل کشور ما انجام داده‌اید و ما از آن قدردانی می‌کنیم، تیم اپل.»

ترامپ سابقه‌ای طولانی در انجام چنین اشتباهاتی دارد. او پیش از این هم خبر ساخت تعدادی جت جنگی با نام F-52 را داده بود که تنها در بازی Call of Duty: Advanced Warfare می توان آن را پیدا کرد. در همین راستا، ترامپ سال گذشته کشور نامبیا را یک سرزمین خیالی دانسته و کلماتی با املای اشتباه را در توییتر پست کرده بود.

دشوار است که بگوییم چرا این اتفاق رخ داد. آیا او نام کوک را فراموش کرده بود یا رییس جمهور آمریکا قصد دارد با استفاده از نام کمپانی‌ها از افراد مرتبط با آن‌ها یاد کند. بعضی‌ها حتی احتمال بازی با کلمات برای گذاشتن تاثیر روانی روی کوک از سمت ترامپ را رد نمی‌کنند.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato