نیسان لیف اولین خودروی برقی که به رکورد فروش 400 هزار دستگاه رسید

نیسان لیف اولین خودروی برقی که به رکورد فروش 400 هزار دستگاه رسید

نیسان اخیرا اعلام کرده که هاچبک برقی لیف به رکورد فروش ۴۰۰ هزار دستگاه دست یافته است. با چنین رکوردی لیف به عنوان پرفروش ترین اتومبیل الکتریکی جهان شناخته می شود.

از زمان معرفی در دسامبر ۲۰۱۰، نیسان لیف در دو نسل راهی خیابان ها شده است. به گفته نیسان از آن تاریخ تاکنون، تمامی مدل های لیف روی هم رفته بیش از ۱۰ میلیارد کیلومتر مسافت را روی کره خاکی طی کرده اند.

پرفروش ترین خودروی برقی جهان در سه قاره مختلف تولید می شود. کارخانه های موجود در آپامای (Oppama) ژاپن، ساندرلند انگلستان و اسمرنای ایالت تنسی به تولید نیسان لیف مشغول هستند.

در حال حاضر لیف در ۵۰ کشور به فروش می رسد، اما نیمه اول امسال این خودرو در شش بازار جدید در آمریکای لاتین عرضه خواهد شد. اواخر امسال نیز هفت کشور دیگر از آسیا و اقیانوسیه نیز میزبان این هاچبک پاک خواهند بود.

سال گذشته لیف با فروش بیش از ۴۰ هزار دستگاه، عنوان محبوب ترین خودروی برقی اروپا را از آن خود کرد. جالب اینکه در نروژ عنوان پرفروش ترین خودرو (با در نظر گرفتن تمامی مدل های بنزینی، هیبریدی و برقی) به این خودروی سبز رسید.

امروزه بیشتر مشتریان می گویند که اتومبیل بعدی آنها از نوع الکتریکی خواهد بود. به همین خاطر ژاپنی ها اعتقاد دارند به خاطر فاکتورهایی مثل قدرت و عملکرد مناسب و همچنین تکنولوژی پیشرفته ای مثل ProPILOT موفقیت بیشتری در انتظار لیف است.

رکوردهای نیسان لیف از دسامبر ۲۰۱۰

سال ۲۰۱۴ دستیابی به رکورد فروش ۱۰۰ هزار دستگاه
سال ۲۰۱۵ دستیابی به رکورد فروش ۲۰۰ هزار دستگاه
سال ۲۰۱۸ دستیابی به رکورد فروش ۳۰۰ هزار دستگاه
سال ۲۰۱۹ دستیابی به رکورد فروش ۴۰۰ هزار دستگاه

نیسان لیف

بد نیست اشاره کنیم تسلا سخت در تعقیب نیسان بوده و با توجه به شتاب گرفتن تولید مدل ۳ شاهد رقابتی سخت بین این خودرو و لیف خواهیم بود. سال گذشته تسلا توانسته ۱۴۵,۸۴۶ دستگاه مدل ۳ به مشتریان خود در سرتاسر جهان تحویل دهد.

 

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato