برخورد قاطع پلیس فتا با منتشرکنندگان تصاویر غیر واقعی از سیلاب

برخورد قاطع پلیس فتا با منتشرکنندگان تصاویر غیر واقعی از سیلاب

جانشین پلیس فتا پایتخت تاکید کرد که با  افرادی که تصاویر و محتواهای غیرواقعی از سیلاب در فضای مجازی پخش کنند، برخورد می شود.

سرهنگ داوود معظمی گودرزی در گفت و گو با مهر ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های جان‌باختگان و مصدومان حوادث سیل‌های اخیر کشور به شایعه‌پراکنان درباره بروز سیل و توفان در پایتخت هشدار داد و گفت: «پلیس فتا با افرادی که بخواهند با شایعه‌پراکنی آرامش را از مردم سلب کنند، برخورد می‌کند.»

وی با اشاره به پخش تصاویر غیرواقعی که در فضای اینترنتی از سطح پایتخت منتشر می‌شود و تصاویر و فیلم‌هایی غیرواقعی که به حوادث داخل کشور نسبت داده می‌شود گفت : «تمام این تصاویر توسط پلیس رصد می‌شوند و در صورت کذب بودن، ضمن شناسایی منتشر کنندگان این تصاویر، برخورد لازم با آنها صورت می‌گیرد. باید گفت که تا به امروز در چند مورد شناسایی انجام گردیده که اقدامات قانونی در دست رسیدگی است.»

جانشین پلیس فتا پایتخت در خاتمه اشاره کرد: «شهروندان اخبار را صرفاً از مبادی رسمی و معتبر پیگیری کنند.»

به دنبال وقوع سیل در چند نقطه کشور و بروز خسارات جانی و مالی، برخی افراد سودجو در فضای مجازی مشغول شایعه‌پراکنی درباره بروز سیل و توفان‌های سهمگین در سطح تهران و نیز کشور شده‌اند. حتی برخی از دولتمردان از جمله عضو شورای شهر تهران در چند روز گذشته توییت‌هایی مبنی بر هشدار وقوع طوفان در تهران منتشر کردند که سریعا توسط سازمان هواشناسی کشور تکذیب شدند.

از روز گذشته عکس‌هایی در فضای مجازی دست به دست و در آن عنوان می‌شد که این تصاویر، خسارات سیل در شهر شیراز و سایر نقاط کشور را به تصویر کشیده در صورتی به راحتی و با کمی دقت می‌توان پی برد این تصاویر متعلق به خسارات سیلاب در خارج از کشور است. برخی از تصاویر نیز منتسب به شهرهای اطراف تهران نظیر رباط کریم بوده که توسط ساکنین این شهرها در فضای مجازی قویا تکذیب شده است.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato