کاهش درآمدهای سامسونگ در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹

کاهش درآمدهای سامسونگ در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹

سامسونگ ساعاتی پیش گزارش درآمدهای سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ خود را منتشر کرده که از کاهش قابل توجهی نسبت به همین آمار در سال ۲۰۱۸ خبر می‌دهد. در این گزارش می‌خوانیم که سامسونگ طی سه ماه گذشته، قریب به ۵.۵ میلیارد دلار درآمدزایی داشته است که به نصف درآمدهای این شرکت در سه ماهه نخست سال گذشته هم نمی‌رسد.

با توجه به این آمار، سامسونگ با کاهش درآمدی به میزان ۶۰ درصد در مقایسه با بازه مشابه سال قبل مواجه شده که طی سال‌های اخیر در این شرکت بی سابقه بوده است.

سامسونگ در ماه‌های ژانویه، فوریه و مارس ۲۰۱۸ به سودی ۱۴.۴ میلیارد دلاری دست یافته بود اما امسال، به دلایل مختلف نتوانسته موفقیت سال گذشته خود را تکرار کند. از جمله این دلایل می‌توان به کاهش قیمت چیپ‌های حافظه و در کنار آن کاهش تقاضا برای نمایشگرهای OLED اشاره کرد که شرکت کره‌ای برای آیفون‌های اپل طراحی می‌کند.

تا این لحظه جزئیات کامل این کاهش درآمد و اعداد نهایی مربوط به آن منتشر نشده‌اند، و منابع خبری می‌گویند که برای دریافت اطلاعات بیشتر باید چند هفته دیگر نیز منتظر بمانیم. با این وجود، سامسونگ در گزارش اخیرا منتشر شده خود اعلام کرده که امیدوار است گوشی گلکسی اس ۱۰ بتواند منجی شرکت شده و اوضاع را به حالت عادی بازگرداند.

آخرین باری که شرکت کره‌ای چنین افت فروشی را تجربه کرده، به دوران پیش از عرضه گلکسی نوت ۴ و تلویزیون‌های ۴K باز می‌گردد. اما علیرغم تمام این مشکلات، سامسونگ امیدوار است که سرمایه‌گذاری‌هایش در دیتاسنترها بتواند به افزایش تقاضا برای چیپ‌های حافظه تولیدی این شرکت منجر شود.

همچنین گوشی گران‌قیمت گلکسی فولد با نمایشگر تاشوی خود نیز در صورت موفقیت در بازار، می‌تواند تقاضای سایر برندها برای ساخت نمایشگرهای تاشو توسط سامسونگ را افزایش داده و به خروج این شرکت از وضعیت فعلی تا حد زیادی کمک کند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato