اختلال امنیتی توییتر داده‌های مکانی کاربر را در اختیار شرکت تبلیغاتی قرار می دهد

توییتر از یک باگ امنیتی جدید در اپ iOS خود خبر داد که حتی بدون فعال بودن قابلیت تشخیص دقیق موقعیت مکانی، اطلاعات موقعیت کاربر را دریافت و ذخیره می کند. این شبکه اجتماعی داده ها را در اختیار یک شرکت تبلیغاتی هم قرار می داد.

اختلال مذکور در صورتی که کاربر همزمان وارد چند اکانت توییتر شده و موقعیت مکانی دقیق را نیز فعال کند روی اپ iOS برایش ظاهر می‌شود. توییتر گفت است که اگر موقعیت مکانی دقیق را فقط روی یکی از اکانت ها هم فعال کنید، این قابلیت به صورت خودکار روی بقیه حساب هایتان هم فعال خواهد شد.

باگ امنیتی

این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد که باگ امنیتی حل شده و تمام تلاش آن‌ها این است که چنین مشکلی دوباره ایجاد نشود. همچنین این شبکه اجتماعی با کاربرانی که حساب هایشان تحت تاثیر قرار گرفته بود تماس برقرار کرده و خبر برطرف شدن مشکل را به آنها داده است. آن‌ها اعلام کردند که از مشکل به وجود آمده بسیار متاسف بوده و قدردان اعتماد کاربران خود هستند.

البته توییتر به این سوال که باگ امنیتی مذکور چه مدتی روی اپ iOS فعال بوده و چند کاربر را درگیر کرده پاسخی نداده است.

این شرکت در ابتدا تلاش کرد تا داده‌های مکانی که به شریک تبلیغاتی فرستاده می‌شد را از لیست اطلاعات ارسالی خود پاک کند اما موفق به انجام این کار نشد. با این‌حال توانست اطلاعات فوق را فقط به زیپ کد یا نام شهر محدود کرده و بقیه داده‌ها مثل آدرس و موقعیت دقیق را حذف کند.

به گفته وبسایت ZDNet این چهارمین بار طی سال گذشته است که توییتر از وجود باگ در برنامه اش خبر می‌دهد. در سه باگ قبلی توییت‌های خصوصی کاربران نمایش داده می‌شد، پیام‌های خصوصی آن‌ها به توسعه دهندگان نرم‌افزار ارسال می‌شد و پسورد 330 میلیون کاربر به صورت نوشته عادی و نه رمزگذاری شده در یک لاگ ذخیره می‌شده است.

منبع:
cnet
برچسب ها

مطالب مرتبط

متهم شدن روس‌ها به سوءاستفاده از شبکه‌های اجتماعی برای مداخله در انتخابات پارلمان اروپا

در فاصله چند هفته مانده به برگزاری انتخابات پارلمان اروپا گروه‌های منتسب به روسیه انتشار اخبار جعلی و مغرضانه را در سایت‌ها و شبکه های اجتماعی کلید زده اند. بازرسان اتحادیه اروپا در گفتگو با نیویورک تایمز مدعی شده اند که کمپین جدید روس ها شباهت زیادی به عملکرد آنها در سناریوهای قبلی و به ویژه... ادامه مطلب

کاربران توییتر فارسی در سال ۹۷ چه گفتند؟

توییتر این روزها فراتر از یک شبکه اجتماعی در ایران عمل می‌کند؛ شبکه‌ای که اگرچه حالا یک دهه از فیلترینگ آن سپری می‌شود و در سال ۹۷ تقلای بسیاری برای رفع فیلترش شد اما واقعیت این است که اینجا همان‌جاییست که نه تنها صداوسیمای ملی از آن برای تامین سوژه‌هایش بهره می‌گیرد، بلکه بسیاری از... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x