ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تشخیص پسورد گوشی
تکنولوژی

تشخیص پسورد گوشی با صدای اشاره انگشت روی نمایشگر ممکن شد

تشخیص پسورد گوشی صرفا از طریق گوش دادن به صدای ضربه انگشتان شما روی نمایشگر ممکن شد. طبق اعلام پژوهشگران دانشگاه های کمبریج انگلستان و Linköping سوئد، میتوان بدافزارها را طوری طراحی کرد که با ...

Maryam Mousavi
نوشته شده توسط Maryam Mousavi | ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۷:۰۰

تشخیص پسورد گوشی صرفا از طریق گوش دادن به صدای ضربه انگشتان شما روی نمایشگر ممکن شد.

طبق اعلام پژوهشگران دانشگاه های کمبریج انگلستان و Linköping سوئد، میتوان بدافزارها را طوری طراحی کرد که با استفاده از میکروفن های موجود در گوشی های هوشمند، پسورد و پین کد کاربران را تشخیص دهند.

تکنیک توصیف شده توسط این گروه از دانشمندان که روی یادگیری ماشینی استوار است درصدی از خطا هم دارد اما در آزمایشات انجام گرفته توانست با دقت بیش از نصف پین کدهای چهار رقمی مورد استفاده در تبلت های اندرویدی به کار رفته در تست را حدس بزند.

لیا شومایلف، لورنت سیمون، جف یان و راس اندرسون در مقاله خود پیرامون این آزمایش چنین آوردند:

ما نشان دادیم که حمله با این تکنیک میتواند کدهای پین، حروف و کلمات را با موفقیت بازیابی کند. ما یک حمله آکوستیک سمت کانال را در اسمارت فون ها و تبلت ها شبیه سازی کردیم و نشان دادیم که تشخیص پسورد گوشی ها چطور با کمک میکروفن ها قابل انجام است.

این تکنیک از امواج صوتی و میکروفن ها استفاده می کند

تشخیص پسورد گوشی

وقتی افراد روی نمایشگر موبایل یا تبلت خود ضربه می زنند، امواج صوتی خاصی را ایجاد می کنند. از طرفی اغلب گجت های قابل حمل امروزی چندین میکروفن دارند که برای برقراری تماس های صوتی، ضبط پیام و مواردی از این دست مورد استفاده قرار می گیرند.

محققان از میکروفن این دستگاه ها برای تشخیص امواج صوتی ایجاد شده با هر اشاره انگشت کاربر روی نمایشگر استفاده نمودند. آنها در ادامه مشخص کردند که کدام میکروفن صدا را تشخیص داده (در کسری از ثانیه) و بعد نرم افزاری که ساخته بودند میتوانست بر پایه همین اطلاعات حدس بزند که صدا از کدام ناحیه نمایشگر ایجاد شده و در نهایت تشخیص پسورد گوشی را انجام دهد.

بدافزار طراحی شده پسوردهای ۴ رقمی را با ده بار آزمون و خطا تا ۷۳ درصد موارد درست تشخیص داد

سیستم ابداعی آنها موفق شد یک پسورد چهار رقمی را در ۷۳ درصد موارد بعد از ده مرتبه آزمون و خطا درست حدس بزند. در تست دیگر این سیستم موفق شد ۳۰ درصد از پسوردهای ۱۳ رقمی را بعد از ۲۰ مرتبه آزمون و خطا تشخیص بدهد.

در نظر داشته باشید که برای تشخیص پسورد گوشی با این شیوه نخست باید قربانی بدافزار مورد نظر را روی گوشی خود نصب کند و سپس مجوز دسترسی آن به میکروفن را صادر کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • reza duty
    reza duty | ۱۸ خرداد ۱۳۹۸

    عالی بود

مطالب پیشنهادی