همه چیز درباره آیفون 13
افتتاح خط تولید آزمایشی پژو 301 ایران خودرو با موعد تحویل سال 99

افتتاح خط تولید آزمایشی پژو 301 ایران خودرو با موعد تحویل سال 99

ساعاتی پیش مراسم رونمایی از خط تولید آزمایشی پژو ۳۰۱ با حضور رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، مدیرعامل و مدیران گروه صنعتی ایران خودرو برگزار شد.

پژو ۳۰۱

عادل پیرمحمدی معاون تحقیقات و مهندسی گروه صنعتی ایران خودرو، در حاشیه این مراسم با بیان این مطلب گفت: «خط تولید پژو ۳۰۱ توان تولید ۴۰۰ دستگاه خودرو در روز را خواهد داشت که در مرحله اول، سالانه ۱۰۰ هزار دستگاه تولید خواهد شد و در مرحله دوم به ۱۷۰ هزار دستگاه خودرو افزایش پیدا می کند. مرحله اول تولید پژو ۳۰۱ را با داخلی سازی ۶۰ درصدی آغاز می کنیم و در ۷ یا ۸ ماه آینده، با بهره گیری از ظرفیت زنجیره تامین ۳۰۰ قطعه سازی، داخلی سازی را به مرز ۸۰ درصد خواهیم رساند.»

پژو ۳۰۱
همچنین برای خودرو ۳۰۱ ایرانی مجموعه پیشرانه‎ ec5 آماده شده است که برای نخستین بار در ایران‎خودرو استفاده می‌شود.

این موتور که بر اساس سری TU5 توسعه یافته است با قدرت بیشتر ۱۱۴ اسب بخار و گشتاور ۱۵۰ نیوتن متر با مصرف کمتر از مشخصات فنی به روز تری برخوردار است.

گیربکس دستی این خودرو نیز آماده تولید است و گیربکس اتوماتیک آن هم در آینده آماده تولید خواهد شد. ضمن این‎که ساخت مجموعه ترمز، شاسی، سیستم‌های الکتریکی و الکترونیکی، تنظیمات داخلی و بیرونی، داشبورد و سپرها در مرحله نهایی است و نمونه‌های آزمایشی آن ساخته شده است.

از جمله موارد داخلی سازی شده در این خودرو می توان استفاده از تایر بارز به جای میشلن، ترمز عقب کاسه ای به جای دیسکی و داخلی سازی وسیع تریم داخلی اشاره کرد.

همچنین تولید داخل کردن برخی از قطعات سیستم تعلیق نظیر مجموعه اکسل عقب، سیستم فرمان برقی، مجموعه های کنترل پایداری، کیسه های هوا، گیربکس اتوماتیک، مولتی مدیا و دوربین دنده عقب نیز برنامه های داخلی سازی وجود دارد.

پژو ۳۰۱

سورنا ستاری، معاونت علمی ریاست جمهوری در حاشیه این مراسم با انتقاد از رویکرد اخیر خودروسازان کشور اظهار کرد «نمی‌شود زمانی که در تحریم هستیم، به دنبال چینی‌ها برویم و وقتی تحریم‌ها برداشته شد، دنبال اروپایی‌ها باشیم بلکه صنعت خودرو باید هویت مشخصی داشته باشد. تا زمانی که به فکر واردات پلت‌فرم باشیم و مونتاژکار خودرو باشیم نمی‌توان اسم این کار را صنعت گذاشت، بلکه فقط کارخانه‌دار خواهیم بود.»

وی در پاسخ بیگلو به عنوان نماینده انجمن قطعه سازان از نبود زیر ساخت های صنعتی کشور در زمینه تولید ورق بدنه و محصولات پلیمری پلی آمیدی و عدم همکاری بانک مرکزی در تخصیص ارزهای وعده داده شده به عنوان چالش های مهم برای پیشرفت صنعت خودروسازی کشور یاد کرد.

در این خط تولید بدنه برای نخستین بار در صنعت خودرو کشور و خاورمیانه از تکنولوژی جوشکاری لیزر وCMT استفاده می شود.

پژو 301
خط تولید بدنه مجهز، به روز و چند منظوره در ایران خودرو که علاوه بر بدنه ۳۰۱ قابلیت تولید هم زمان سایر محصولات ایران خودرو را نیز دارد، شامل ۲۰۰ جیگ، ۲۳۰ گان دستی و ۲۴ ربات است که قطعات بدنه محصولات با استفاده از این تجهیزات تولید می شود.

فرآیند نصب تجهیزات این سالن بدنه سازی از اواخر سال ۹۵ آغاز شده و نخستین بدنه در بهمن ماه سال ۹۶ به تولید رسیده و تاکنون بیش از ۷۰ بدنه در قالب فازهای مختلف پروژه تولید ۳۰۱ تولید شده است. بیش از ۳۸ میلیون یورو برای سرمایه گذاری در راه اندازی این خط تولید صرف شده است.

زمان عرضه نسخه دنده دستی پژو ۳۰۱ اواخر امسال با تیراژ ۴۰۰۰ دستگاه برای سال آینده با تیراژ ۵۰۰۰۰ دستگاه و با ۸۰ درصد داخلی سازی خواهد بود و نمونه اتوماتیک این خودرو نیز با گیربکس شش سرعته در سال ۹۹ راهی بازار می شود.

نخستین ۳۰۱ ها از اردیبهشت ۹۹ به دست مشتریان می رسد [به روز رسانی]

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو درباره ی زمان تحویل نخستین ۳۰۱ اعلام کرده است: «نخستین سری از ۳۰۱ ایرانی در اردیبهشت ماه سال آینده به دست مشتریان خواهد رسید.»

هاشم یکه زارع، با اعلام این خبر در بازدید وزیر صنعت معدن و تجارت از نخستین محصول جهاد خودکفایی ایران خودرو اظهار داشت: «محصول ۳۰۱ تا کنون به ۶۰ درصد ساخت داخل رسیده و با آغاز تولید انبوه در اواخر سال جاری، این میزان به ۸۰ درصد خواهد رسید.»

وی در پاسخ به سوال وزیر صمت در زمینه موتور این محصول تصریح کرد: «حجم موتور ۳۰۱، یک هزار و ۶۰۰ سی سی، حداکثر قدرت آن ۱۱۵ اسب بخار و مصرف سوخت ترکیبی آن ۷.۱ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر پیمایش است. موتور EC5 محصول ۳۰۱ با بیش از ۸۰ درصد عمق ساخت داخل به مرحله تولید انبوه رسیده است.»

نظرات ۱۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato