تکامل قدرت؛ سامسونگ چیپست جدید گلکسی نوت 10 را تأیید کرد

تکامل قدرت؛ سامسونگ چیپست جدید گلکسی نوت 10 را تأیید کرد

سامسونگ در سال های اخیر پرچمدارهای گلکسی اس و نوت را به مدل مشابهی از چیپست اگزینوس مجهز کرده اما این سنت تا چند روز دیگر شکسته خواهد شد.

کمپانی کره ای مدتهاست در حال بهینه سازی چیپست اگزینوس ۹۸۲۰ است که در گلکسی اس ۱۰ به کار رفته. این چیپست که احتمالا با نام اگزینوس ۹۸۲۵ در قلب گلکسی نوت ۱۰ جاخوش می کند، قبلا در بنچمارک ها دیده شده بود و حالا نوبت به انتشار تیزر تبلیغاتی آن است.

در این تیزر که در صفحه توییتر رسمی سامسونگ منتشر شده، عباراتی مانند تکامل یافته، سطح بعدی و پردازنده هوشمند به چشم می خورند و متن توییت هم به تاریخ ۱۷ مرداد اشاره دارد. از آنجا که این تاریخ برابر با زمان معرفی گلکسی نوت ۱۰ و ۱۰ پلاس است، تردیدی باقی نماند که چیپست مورد اشاره در این پرچمدارها به کار رفته است.

هرچند اطلاعات رسمی در مورد اگزینوس ۹۸۲۵ منتشر نشده اما شایعاتی در مورد تولید این تراشه بر پایه لیتوگرافی ۷ نانومتری به گوش می رسید و احتمالا عبارت تکامل یافته هم به همین نکته اشاره دارد. در صورت استفاده از این فرایند تولید، حتی اگر جزییات دیگر هم ثابت بماند حداقل از نظر صرفه جویی در مصرف باتری شاهد بهینه سازی خواهیم بود.

یکی از دلایل برتری نسخه اسنپدراگون گلکسی اس ۱۰ بر مدل مجهز به اگزینوس همین لیتوگرافی کوچکتر بود که با کاهش فاصله بین قطعات باعث سرعت بیشتر در انتقال و محاسبه داده ها می شود. اگر اگزینوس ۹۸۲۵ بر معماری ۷ نانومتری متکی باشد، فاصله بین نسخه های آمریکایی و بین المللی آن کمتر خواهد شد چون نسخه به روز شده اسنپدراگون ۸۵۵ تفاوت چندانی با مدل معمولی آن ندارد. همچنین انتظار می رود سامسونگ در تراشه جدید خود موارد دیگری نظیر پردازش تصویر را نیز بهبود بخشیده باشد.

 

تماشا کنید: کدام نسخه گلکسی اس 10 سریع تر است؟

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato