همه چیز درباره آیفون 13
با هدست جدید TCL سینما را به خانه‌تان بیاورید

با هدست جدید TCL سینما را به خانه‌تان بیاورید

شرکت TCL در IFA امسال با تعدادی نمونه اولیه از دستگاه‌های خود ظاهر شده و امیدوار است با توسعه آن‌ها بتواند روند تولید محصولات خود را در آینده تغییر دهد. یکی از این دستگاه‌ها wearable display concept است که شباهت زیادی به هدست سینمایی شخصی دارد.

این هدست سینمایی در واقع عینک هوشمندی است که از دو نمایشگر OLED استفاده می‌کند و با قرار گرفتن روی چشم کاربر حضور در سینما را برای او شبیه‌سازی می‌کند. بر خلاف محصولات Avegant ،Royole و سونی، TCL این تکنولوژی را در یک جفت عینک آفتابی با فیلتر پلاریزه عرضه کرده است. صدا از اسپیکرهای تعبیه شده در دسته‌های عینک بیرون می‌آید و هدست با USB-C به یک گوشی سازگار  TCL متصل می‌شود.

هدست سینمایی

به خاطر ابعاد مناسب و نسبتا باریک این دستگاه، کاربری آن به محیط خانه محدود نمی‌شود و کاربر می‌تواند آن را به صورت روزمره و در قطار یا اتوبوس هم مورد استفاده قرار دهد. دو نمایشگر تعبیه شده در این عینک برای اینکه تجربه راحت و مناسبی برای کاربر به همراه داشته باشند به اندازه کافی مات طراحی شده‌اند اما حاشیه‌های آن‌ها نیمه شفاف است و به کاربر این امکان را می‌دهد تا همزمان به محیط اطراف هم توجه کند.

TCL در غرفه خود نمونه اولیه‌ای از یک گوشی تاشو را هم به نمایش گذاشته که تا سال ۲۰۲۰ معرفی می‌شود. این گوشی ۷.۲ اینچی نمایشگر ثانویه در پنل خارجی خود ندارد اما با باز کردن کامل آن با یک نمایشگر ۱۵۳۶×۲۰۴۸ پیکسلی امولد رو به رو خواهید شد. TCL اعلام کرده که دستگاه در مقابل خم شدن تا ۲۰۰ هزار بار مقاوم است.

هنوز دقیقا مشخص نیست که این محصولات TCL چه زمانی معرفی و عرضه خواهند شد و این شرکت اعلام کرده که همچنان در حال بررسی راه‌هایی برای استفاده و نگهداری بهینه از نمایشگرهای تاشو است و مثلا استفاده از ساختار مربعی به جای ساختار مستطیلی هم در دست بررسی قرار دارد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato