مینگ-چی کو: آیفون‌های سال بعد از برخی جهات شبیه آیفون 4 خواهد بود

مینگ-چی کو: آیفون‌های سال بعد از برخی جهات شبیه آیفون 4 خواهد بود

طبق جدیدترین اظهارات تحلیلگر باسابقه اپل یعنی «مینگ-چی کو»، آیفون ۲۰۲۰ با فریم فلزی جدید به بازار عرضه خواهد شد و از این نظر شبیه آیفون ۴ خواهد بود.

«کو» در تحلیل جدید خود در شرکت TF International Securities مدعی شده دیزاین پرچمدار اپل سال آینده تغییرات زیادی خواهد کرد. او می گوید آیفون های سال بعد با فریم فلزی جدیدی به بازار خواهند آمد که در پروسه ساخت آنها از روش های قالب گیری جدید و همچنین شیشه و یاقوت برای محافظت از ساختار گوشی استفاده خواهد شد:

«پیش بینی می کنیم طراحی آیفون ۲۰۲۰ تغییرات زیادی داشته باشد. فریم فلزی به شکلی دیگر به آیفون باز خواهد گشت و در پنل جلویی و پشتی از شیشه ۲.۵D استفاده شده و فریم فلزی شبیه فریم فلزی آیفون ۴ خواهد بود و جای فریم فعلی را خواهد گرفت.»

فریم آیفون 2020 شبیه آیفون 4 خواهد بود

آیفون ۴ اولین تلفن هوشمندی بود که ایده به کارگیری فریم آلومینیومی با گوشه های مربعی بین دو قاب شیشه ای را باب کرد. این طراحی محبوبیت بالایی میان دیگر سازندگان پیدا کرد. آیفون ۴ توسط «جانی آیو» طراحی شده است.

کو در ادامه گزارش خود می گوید در نتیجه تغییر طراحی آیفون های سال بعد، قیمت فریم فلزی ۵۰ الی ۶۰ درصد و قیمت شیشه ۴۰ الی ۵۰ درصد افزایش پیدا کرده و اگر جنس کاور شیاردار از شیشه باشد قیمت فریم فلزی و شاسی به ترتیب ۲۵ الی ۳۵ و ۲۰ الی ۳۰ درصد افزایش پیدا خواهند کرد.

پیش بینی می شود با تغییر طراحی آیفون ها و اضافه شدن قابلیت ۵G، میزان صادرات آیفون سال بعد به ۸۵ میلیون واحد برسد که در مقایسه با ۷۵ میلیون واحد در سال ۲۰۱۹ افزایش قابل توجهی محسوب می شود.

کو قبلا پیش بینی کرده بود که آیفون های ۲۰۲۰ در ابعاد جدیدی به بازار عرضه خواهند شد. او معتقد است اپل پرچمداران سال بعد را با نمایشگر ۵.۴ و ۶.۷ اینچی اولد و مدل میانرده را با نمایشگر ۶.۱ اینچی اولد روانه بازار خواهد کرد. همچنین هر سه مدل از شبکه ۵G پشتیبانی کرده و مدل های پرچمدار احتمالاً سنسور زمان پرواز خواهند داشت.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato