اندروید گو نسخه ای از اندروید است که امکانات تلفن های هوشمند پریمیم را به گوشی های ارزان قیمت می آورد اما بعضا امنیت نسخه اصلی را ندارد و عملکردش از ثبات خوبی برخوردار نیست. گوگل نیز از این مساله آگاهی دارد و تصمیم گرفته با انتشار  اندروید ۱۰ گو ادیشن یا همان نسخه گو از اندروید ۱۰ این ایرادات را برطرف کند.

اندروید ۱۰ گو ادیشن که در اصل نسخه کوچک شده ای از اندروید ۱۰ محسوب می شود تمرکز ویژه ای روی سرعت دارد و در مدت زمانی کمتر و البته با تخصیص مقدار پایین تری از حافظه دستگاه به خود، عمل سوئیچ کردن میان اپلیکیشن ها را انجام می دهد. در کنار این مساله باز کردن اپ ها نیز در این نسخه ۱۰ درصد سریع تر از اندروید ۹ گو ادیشن اتفاق می افتد.

اما برای برخی حفظ حریم خصوصی بالاترین اهمیت را دارد و به همین خاطر اندروید ۱۰ گو ادیشن به نوعی سیستم رمزگذاری جدید موسوم به Adiantum مجهز شده است که بدون تاثیرگذاری بر عملکرد گوشی یا احتیاج داشتن به سخت افزاری خاص امنیت اطلاعات را فراهم میکند. به این ترتیب دیگر به خاطر اینکه یک گوشی ارزان قیمت را تهیه کرده اید نگران امنیت اطلاعات حساسی که درون آن نگهداری می کنید نخواهید بود.

گوگل همچنین تاکید کرده که آپدیت های اخیر سیستم عامل موبایلی آن اهمیت ویژه ای دارند. گوگل گو حالا نوعی قابلیت بلند خوانی مبتنی بر هوش مصنوعی و همچنین سرچ بصری مبتنی بر لنز دارد و امکان تازه ای به نام گالری گو برای آن در نظر گرفته شده که با کمک هوش مصنوعی عکس های شما را مرتب سازی می کند (به صورت آفلاین یا آنلاین). سرویس یوتوب گو مدت هاست که برای این نسخه از اندروید ارائه شده اما تاثیر مثبت آن در کاهش مصرف دیتا و بهبود عملکرد به راحتی قابلی چشم پوشی نیست.

گوشی های مبتنی بر اندروید ۱۰ گو ادیشن اواخر پاییز امسال وارد بازار می شوند و آن وقت میتوانید از این قابلیت ها استفاده کنید.