یاسر رضاخواه، مدیرعامل جدید رایتل کیست؟

یاسر رضاخواه، مدیرعامل جدید رایتل کیست؟

طبق آخرین اخبار و شنیده‌ها پس از آنکه «رایتل» نزدیک یک سال را بدون مدیرعامل سپری کرد، «یاسر رضاخواه» به عنوان مدیرعامل جدید این شرکت انتخاب شده است. هرچند هنوز خبر رسمی این انتصاب از سوی رایتل منتشر نشده است اما منابع آگاه به دیجیاتو اعلام کردند که این انتصاب صورت گرفته اما به نظر می‌رسد هنوز در مراحل اداری رسمی شدن است.

رایتل سومین اپراتور سراسری همراه کشور و وابسته به سازمان تامین اجتماعی است که نزدیک به یک سال پس از استعفای «محمد مهدی عطوفی» مدیر عامل آن، توسط «سعید کریم‌زاده»عضو هیأت مدیره، سرپرستی و اداره می‌شد. چندی پیش دکتر «مینا مهرنوش» از سوی هیات مدیره رایتل و با حمایت شستا به عنوان مدیر عامل این اپراتور معرفی شد. اما این انتخاب مورد تائید وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار نگرفت و به دستور «محمدجواد آذری جهرمی» وزیر ارتباطات تمام انتصاب‌های صورت گرفته کان لم یکن شد و در نتیجه مهرنوش در کمتر از ۴ روز از این سمت کناره‌گیری کرد.

یاسر رضاخواه

حالا بعد از گذشت دو هفته از کناره‌گیری مهرنوش، اخباری از انتصاب رضاخواه به مدیرعاملی رایتل شنیده می‌شود. هرچند این خبر از سوی رایتل به صورت رسمی اعلام نشده است اما منابع آگاه در گفتگو با دیجیاتو این موضوع را تائید کرده‌اند منتها این سمت هنوز رسمی نشده است.

طبق اخبار منتشر شده با رضاخواه که پیش از این مدیرکل فروش سازمانی و مشاور مدیرعامل در امور شرکت‌ها در شرکت ارتباطات سیار ایران و قبلتر از آن سابقه مدیریت در دفتر «اریکسون ایران» را داشته است، از سوی شستا معرفی شده و تائیدیه کمیته سه نفره تایید صلاحیت رگولاتوری را کسب کرده است.

یاسر رضا خواه تحصیلات آکادمیک خود را با رشته مهندسی مخابرات از دانشگاه امیرکبیر آغاز کرده و سپس در دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی این رشته را ادامه داده و در نهایت با ورود به مدرسه بازرگانی لندن در رشته MBA تحصیل کرده است.

در همان سالها با شرکت اریکسون همکاری کرد و در دوره تمرینی این مجموعه شرکت کرد و توانست مدرک معتبر Ericsson 4GIP Certificate را از آن دریافت کند. رضا خواه سپس در منصب رییس عملیات و تعمیر و نگهداری شرکت نتکام (تالیا) شروع به فعالیت کرد.

رضاخواه بعد از فعالیت خود در تالیا به مدت نزدیک به دو سال مدیر فروش شرکت زیمنس در ایران بود و سپس در بخش بازرگانی و تبلیغات اریکسون در ایران شروع به فعالیت کرد. فعالیت او در شرکت اریکسون رفته رفته پیشرفت داشت و در طی بیش از هشت سال توانست به یکی از مدیران کلیدی نمایندگی رسمی این برند در ایران تبدیل شود.

مدیرکل فروش سازمانی و مشاور مدیرعامل در امور شرکت‌ها در شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) دیگر شغلی بود که رضاخواه در آن بیش از ۴ سال فعالیت کرده است و حالا بر اساس شنیده‌ها قرار است که به سمت مدیرعاملی رایتل انتخاب شود.

به گفته خود رضاخواه، حضور در شرکت اریکسون پرافتخارترین کاری بوده که انجام داده و به موجب آن توانسته تجریبات زیادی به دست آورد. او در دوران تحریم‌های شدید سرپرستی این دفتر را بر عهده داشته و توانسته در همان دوران این مجموعه را به رشد ۵۰۰ درصدی برساند.

او در صفحه لینکدین خود نوشته که باور دارد با توسعه صنعت ICT می‌توان جهان را تغییر داد و قصد دارد که در زندگانی خود بتواند به عنوان یک مدیر در رهبر جهانی در راه حل های ارتباطی از راه دور تجارت کند.

گفتنیست نام یاسر رضاخواه در شرکت هوشمند اول بهشتی (هاب) که در زمینه ارزش افزوده فعالیت دارد نیز به عنوان عضو هیات مدیره در کنار افرادی چون مرتضی براری (رییس سازمان فضایی کشور) به چشم می‌خورد.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.