همه چیز درباره آیفون 13
اعتماد به پیمانکاران چینی، راهکار سامسونگ برای تولید گوشی های اقتصادی

اعتماد به پیمانکاران چینی، راهکار سامسونگ برای تولید گوشی های اقتصادی

سامسونگ قصد دارد یک پنجم خط تولید موبایل هایش را به کشور چین منتقل کند تا بتواند با رقبای بزرگ چینی خود از جمله هواوی و شیائومی رقابت نماید. البته افراد آگاه می گویند این استراتژی، خطرات زیادی را برای غول تکنولوژی کره جنوبی به همراه خواهد داشت.

شرکت سامسونگ الکترونیکس ماه گذشته آخرین کارخانه تولید موبایل خودش در چین را تعطیل کرد، اما تصمیم دارد تولید برخی از مدل های گلکسی A را به پیمانکاران چینی نظیر وینگتک (Wingtech) بسپارد؛ شرکت هایی که خارج از چین چندان شناخته شده نیستند.

گلکسی a70

سامسونگ در این زمینه اطلاع رسانی موثقی انجام نداده اما منابع نزدیک به این شرکت می گویند شرکت کره ای قصد دارد حدود ۶۰ میلیون دستگاه موبایل ساخت چین را به بازارهای جهانی عرضه کند. این گوشی ها توسط شرکت های سازنده طرح اصلی (ODM) ساخته می شوند. سامسونگ قصد دارد سال آینده حدود ۳۰۰ میلیون دستگاه گوشی بفروشد.

وینگتک و دیگر سازندگان ODM برای برندهای مختلفی از جمله هواوی، شیائومی و اوپو گوشی می سازند و به همین دلیل، هزینه نهایی ساخت این محصولات بسیار پایین می آید. این شرکت ها به راحتی و به سرعت گوشی های اقتصادی جدید را تولید می کنند.

با این حال کارشناسان معتقدند راهکار سامسونگ، کنترل این شرکت روی کیفیت محصول نهایی را به شدت پایین می آورد و حتی باعث می شود رقبای سامسونگ بتوانند به خاطر افزایش حجم تولید، گوشی های خود را با هزینه کمتری تولید کنند.

سامسونگ به سختی از بحران دیگری در زمینه کیفیت محصولاتش بیرون خواهد آمد. اتفاقاتی که برای گلکسی نوت ۷ افتاد، باعث شد تا این شرکت دیگر جای اشتباه نداشته باشد. با این حال سود ناچیز گوشی های اقتصادی باعث شده تا سامسونگ چاره دیگری برای پوشش هزینه ها نداشته باشد.

نظرات ۱۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato