ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بازداشت جولیان آسانژ
کسب و کار

سوئد پرونده تجاوز جولیان آسانژ را مختومه اعلام کرد

سوئد اتهامات مطرح شده علیه جولیان آسانژ، بنیانگذار ویکی لیکس مبنی بر تجاوز را به خاطر فقدان شواهد کافی لغو کرد. حدود یک دهه قبل دو زن سوئدی آسانژ را به تجاوز متهم کردند و ...

یونس مرادی
نوشته شده توسط یونس مرادی | ۲۹ آبان ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۰

سوئد اتهامات مطرح شده علیه جولیان آسانژ، بنیانگذار ویکی لیکس مبنی بر تجاوز را به خاطر فقدان شواهد کافی لغو کرد.

حدود یک دهه قبل دو زن سوئدی آسانژ را به تجاوز متهم کردند و انگلیس هم در ۲۰۱۲ حکم استرداد وی به این کشور را صادر کرد. آسانژ اما برای فرار از این حکم به سفارت اکوادور پناهنده شد و مرتبا هم اتهامات تجاوز به عنف و ایجاد مزاحمت برای این دو را تکذیب کرده است.

سوئد از زمان پناهندگی آسانژ در سفارت اکوادور پرنده را بایگانی کرده بود اما بعد از بازداشت جولیان آسانژ دوباره آن را به جریان انداخت. با این حال طولانی شدنی روند محاکمه و سپری شدن زمان قابل توجهی از رویداد مورد بحث، چالش هایی را برای قضات ایجاد کرده است.

بازداشت جولیان آسانژ

«اوا ماری پرسون»، معاون دادستان عمومی سوئد اعلام کرد که سپری شدن زمان زیادی از رویداد مورد بحث باعث شده شواهد تا حد زیادی تضعیف شوند. در نتیجه مقامات قضایی این کشور هم تصمیم گرفته اند پرنده را مختومه اعلام کنند:

باید تاکید کنم که شاکی رویدادها را به شکلی قابل اتکا و باور پذیر ثبت کرده است. اظهارات وی جامع، گسترده و دقیق بوده اند با این وجود ارزیابی کلی من این است که وضعیت شواهد به حدی ضعیف شده که دیگر دلیلی برای ادامه بازرسی ها وجود ندارد.

«کریسستین هرافنسون»، دبیر ارشد ویکی لیکس با اشاره به پایان این پرنده خواستار توجه به فشارهای آمریکا علیه این افشاگر شده است:

سوئد بعد از باز کردن دوباره پرونده بدون شواهد و اطلاعات جدید برای سومین بار آنرا از از دست بررسی خارج کرد. حالا اجازه دهید روی تهدیدی تمرکز کنیم که سالهاست آقای آسانژ درباره آن هشدار می دهد و آن پیگرد قانونی ایالات متحده برخلاف متمم اول قانون اساسی این کشور است.

جولیان آسانژ از زمان بازداشت در زندان نه چندان خوشنام بلمارش در شرایطی نامساعد به سر می برد اما یکی از گزارشگران سازمان ملل هشدار داده که ادامه این وضعیت احتمالا به قیمت جان این افشاگر تمام خواهد شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
  • علی
    علی | ۲۹ آبان ۱۳۹۸

    افشاگر = سوت‌زن ???

  • osol
    osol | ۲۹ آبان ۱۳۹۸

    به چپم جولیان آسانج کیه

مطالب پیشنهادی